Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-BME-SZTE. Milyen “erősségi...

BGE-BME-SZTE. Milyen “erősségi” sorrendben érdemes megjelölni, ha pénzügy-számvitelre szeretnék menni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 30. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem barátnőm a BGE-n volt, azt mondta piszok nehéz. Pedig szín ötös tanuló volt egész gimiben, de otthagyta az egyetemet, mert nagyon sokat követelnek a tanárok. Ettől függetlenül nyilván elvégzik ezt a sulit is, és nagyon jó szakemberek kerülnek ki ezáltal. A másik kettőt sajnos nem ismerem.
2018. júl. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért pont ez a három játszik (BCE, ELTE miért nem?), de nekem speciel nem jutna eszembe a BME-re gazdasági szakra menni akkor sem, ha egyébként jó a szak (amúgy jó a szak, nincs vele baj). Úgyhogy szerintem az a sorrend amit írtál (BGE-BME-SZTE), de meggondolnék egy BCE-ELTE-t is előttük.
2018. júl. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

BCE-re nem hiszem, hogy meglenne a 400+ pontom, mert ott még az önköltséges is annyitól kezdődik. Nagyjából 340-370 pontra számítok.

Az ELTE gazdasági vonaláról nem valami sokat hallottam őszintén szólva, csak annyit tudok hogy nem rég indult, ezért elég kockázatosnak tekintem a későbbi elhelyezkedést vele. Az én felsorolt egyetemeim már azért elég régóta működtetik a gazdasági karokat, és jó hírnevük van. Na, meg a ponthatárokat sem lehet tudni nagyon az ELTE-re, az egész még egy elég bizonytalan dolog. Jövőre érettségizek, szóval nincs nagyon sok időm, meg nem hiszem hogy egy egyetemi kar egy év alatt ki tudna úm. teljesedni.

2018. júl. 19. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ELTE nem "idén indult képzés", hanem az ország gyakorlatilag #2 gazdasági kara nagyrészben felállt és átköltőztek az ELTE-re.

[link]


Ilyen ritkán történik (szerencsére), de az ELTE készen kapott egy működő gazdasági kart. Biztos lehetsz abban, hogy aki jól tanított a budai oldalon, az a pestin is jól fog. Ha a mi tanszékünk felállna és átmenne másik egyetemre, ott is hoznánk a színvonalat.


Ebből persze az is következik, hogy az ELTE egyből jobbról előzi az általad felsorolt intézményeket (nem bántásként mondom, mert én is az egyikük alumnusa vagyok).

2018. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaaj, akkor ertem igy. Koszi szepen a valaszt☺️
2018. júl. 19. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyetlen dolog amit nem értek az eltén, hogy mi az hogy "Érveléselmélet és marketing tanszék"?! (?!) (WTF?)


Valakinek, akinek köze nincs a marketinghez, psikerült átnyomnia valamilyen rögeszméjét és így elneveztetnie a tanszéket... ultra gáz.

2018. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De amúgy látom, a tanmenetet telenyomták "érveléstechnika" meg "tárgyalástechnika" c. tantárgyakkal. Azért tanszéket nem neveztem volna el egy ilyen töltelektárgyról.
2018. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!