Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki tud budapesten jó...

Valaki tud budapesten jó technikumot, szakközépet?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8-os és már szorít a felvételi, jelentkezések. Leginkább kereskedelmi szakközép, technikum érdekelne jobban. Vélemények is érdekelnek. Közösség, tanárok, hova nem érdemes jelentkeznem stb. Budapestre lehetőleg 1-10. kerület között de kicsit messzebbre is elmegyek. 4-es az átlagom és a próba felvételim 30 pontosra sikerült. A válaszokat előre is köszönöm.

2022. jan. 5. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Mármint 30-30, vagy a kettő összesen 30 pont lett?
2022. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-10 ker. között ezekben a technikumokban van kereskedelem ágazat. Budait is beírtam, mert elég központi helyen fekszik.

Kereskedelem ágazat, kereskedő és webáruházi technikus:

BGSZC Budai Technikum (12. ker.)

Varga István Közgazdasági Technikum (3. ker.)

Terézvárosi Technikum (6. ker.)

Szász Ferenc Kereskedelmi Technikum (8. ker.)

Széchenyi István Kereskedelmi Technikum (8. ker.)

Harsányi János Technikum (9. ker.)

Nem tudom melyik jó, és milyen nehéz bejutni. Esetleg keress rá itt a gyakorin ezekre a technikumokra.


Ha érdekel a turizmus-vendéglátás is, akkor a BIG-be (Budapesti Innovatív Gimnázium és Technikum) szerintem lenne esélyed. Tavaly 63,5 pont volt a felvételi ponthatár turisztikára. Jó helyen van, az 5. kerületben.


Még néhány pont megszerzéséhez, hátha hozzásegít ez a matek felvételis videó: https://www.youtube.com/watch?v=wdqMF6ob22k&t=9380s

2022. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es, igen összesen, Most írtam a felvételit és összesen számítok 40-45 pontra.
2022. jan. 24. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!