Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy katolikus iskolában el...

Egy katolikus iskolában el szabad térni ennyire a megszokott tananyagtól?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron költöztünk, így az öcsémnek új iskolába kell járnia (én ugyan oda járok ahova eddig, csak most nem keletnek megyek 20 kilométert, hanem nyugatnak 30-at). A városban 2 általánosiskola van, a katolikusba lett beíratva. Elég nagy gondok vannak a tanyagot illetően. Legalábbis szerintem, a szüleink csak annyit mondanak, hogy azt kell csinálni, amit az iskolában mondanak. Szerencsére az öcsém sem ért ezzel egyet. Az igazgató egy pap, és szerinte "olyan, hogy történelem a biblia előtti időkben nem létezett, mert akkor semmi sem volt". Azért a tanárok az 5000 évnél régebbi dolgokat csak említés szinten mondhatják el, és hozzá kell mindenhez tenniük, hogy "de ez valószínűleg egy téves feltételezés". Az öcsém a héten meg is kapta az első igazgatói intőjét. Ennek az az oka, hogy leállt vitatkozni a pappal a dinoszauruszokról. A pap szerint "dinoszauruszok nem léteztek, a Bibliában sincsenek benne. Isten a csontjaikat a hit próbájának szánta". Az öcsém ezt nem fogadta el, ezért kapta az intőt.

Szerintetek tudunk valamit tenni azért, hogy értelmes oktatás folyjon az iskolában? Be lehet valahol panaszolni őket vagy valami?



2022. jan. 7. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik az oktatas, miert nem iratjatok at a masik iskolaba? Masreszt nem olyan rossz, ha valaki a nezeteit meg tudja vedeni mar ebben az eletkorban... Az ocsed pl gyujthetne meg tobb ervet a dinoszauruszuk mellett es ellen is.
2022. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szüleink nem akarják átíratni. Illetve a közelség miatt inkább ő is ide járna. A másik iskola kb. 4 kilométerre van tőlünk, ez meg 500 méterre.
2022. jan. 7. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sántít. Nem, nem

lehet ilyen eltérő dolgokat tanítani, még vallásos iskolában sem (katolikus és református sulikhoz is volt szerencsém, sehol nem volt ilyen "alternatív"). Nem véletlenül van egy kerettanterv és hivatalos tankönyvek.

2022. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Az igazgató egy pap, és szerinte "olyan, hogy történelem a biblia előtti időkben nem létezett, mert akkor semmi sem volt". "


Trollkodsz. Mit értesz biblia előtti időkön? A Biblia a világ keletkezésével kezdődik. Nyilván előtte nem volt semmi.


"Azért a tanárok az 5000 évnél régebbi dolgokat csak említés szinten mondhatják el, és hozzá kell mindenhez tenniük, hogy "de ez valószínűleg egy téves feltételezés"

Nem a katolikusok vallják a 6000 éves Földet, nem vitatják az evolúciót, és nem kérdőjelezik meg az ember előtti időket.

A történelmet pedig a katolikus iskolában is a központi tanterv alapján kell tanítani, ami amúgy az őskorral kezdődik. Történelemből nem tanítják az ember előtti időket, a történelem az emberiség történelmét tanító tantárgy.

2022. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyanús a sztori. Vagy te találtad ki vagy az öcséd mond nagyokat. Én is katolikus suliba jártam, de ilyen nincs,amit te leírtál.
2022. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!