Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakgimnáziumokba általában...

Szakgimnáziumokba általában milyen felvételit kell írni?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy mondják, hogy a szakgimik gyengék, nem jó az oktatás színvonala stb. Mégis azt látom, hogy többszörös túljelentkezés van mindenhova. Pl. informatikára valami 13-szoros (jó tudom, nem mindenki írja be első helyre).

Most készülünk a lányommal, és kb. 4 az átlaga, és 50-55 pontnál nem tud jobbat írni. Pedig elég sokat foglalkoztunk vele, de már kezdek elkeseredni.

Közgázt írt be, oda kb. 5-szörös a túljelentkezés, ennyi elég lesz oda?


2022. jan. 8. 17:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem 8-as vagyok, de szerintem ugyanarról beszéltek. [link]

Néhány szakgimnázium van a táblázatban, de nagyon kevés. A Keresés/szűrés Tagozatoknál technikum megnevezésre lehet szűrni a találatokat. Sajnos a 2021-es ponthatárok nem kerültek fel rá.

2022. jan. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Van olyan Gimnázium ahová bőven elég a 4-es és 50-55 pont. És van olyan Technikum ahová igen, nem lesz az elég, másik technikumba meg simán felvesznek ennél rosszabbakat is (informatikát is) . Ha nem pontosítod iskolára a kérdést nem tudunk segíteni.
2022. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Budapesti gimik, ahova egy jó szóbelivel sikerülhet a lányodnak. (például. 200 pontnál: 40 hozott+ 50-55 központi + 40-50 szóbeli= 130-145 pont, sok helyen teljesen máshogy számolják. Persze nem biztos, hogy az összes tagozatra elegendő lenne)


Pesten pl.: BIG Budapesti Innovatív Gimnázium és Technikum (5. ker.), Bródy(4. ker.), Csokonai (4. ker.), VIK Vendéglátó, Turisztikai, Szépészeti Baptista Technikum és Gimnázium (7.ker.), Szent Benedek Középiskola gimnáziumi osztály (8.ker.), Szent Anna Görögkatolikus Gimnázium és Technikum (8.ker.), Lónyay Utcai Református Gimnázium (9. ker.), Forrai (13. ker.), Sylvester János Református Gimnázium (14. ker.), Álmos Vezér Gimnázium (14. ker.), Sztehlo Gábor Evangélikus Gimnázium (18. ker.)


Budán: Budai Gimnázium (12. ker.), Budai Nagy Antal Gimnázium (22. ker.), Kerék (3. ker.), Kürt (11. ker. alapítványi), II. János Pál Iskolaközpont (11. ker.)


II. Rákóczi Ferenc Technikumba és a Teleki Blanka Közgazdasági Technikumba (9.ker.) is szerintem jó eséllyel felvennék.

Jó szóbelivel még a Berzeviczy Gergely Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumba (4. ker.) vagy a Károlyi Mihály Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumba (13. ker) is sikerülhet a felvétel


Van néhány alapítványi (fizetős) gimnázium, ahol (idén) csak a tanulmányi eredmények alapján történik a felvétel, nem nézik a központit. Pl. Európa Alapítvány Középfokú Intézet (EAKI)Gimnázium (13. ker.) Budenz Alapítványi Gimnázium (2. ker.), Humán Intézet Gimnázium (7. ker.), Facultas Humán Gimnázium (7. ker.)

Qualitas Gimnázium (23. ker.) is alapítványi, de a nappali képzés ingyenes és csak a hozott pontokat nézik a felvételinél, bár nem túl erős suli

2022. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolsó:a Facultas Gimnázium ráadásul ingyenes is, hiába Alapítványi.
2022. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Néhány suli, ahol 2021 májusában rendkívüli felvételit hirdettek meg néhány tagozaton, tehát maradtak férőhelyek. (Régi, már nem aktuális linkeket rakok be.) Persze azt nem tudom, hogy volt egy ponthatár, amitől már nem vették fel a jelentkezőket, és ponthatár felett meg nem tudták telíteni a helyeket vagy csak egyszerűen nem volt elég jelentkező.

Rákóczi Ferenc Technikum:

[link]

Szent Benedek Gimnázium és Technikum:

[link]

Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Technikum:

[link]

VIK Technikum és Gimnázium:

[link]

Bókay:

[link]


A többi linket már leszedték a netről, de még a következő budapesti sulikban is volt rendkívüli felvételi tavaly:

Weöres Sándor Gimnázium (német nyek)

Szivárvány Baptista Szakképző Iskola, Technikum, Gimnázium (gimnázium, általános tagozat)

Pestszentlőrinci Technikum

Pogány Frigyes Technikum

Széchenyi István Kereskedelmi Technikum

Csete Balázs Technikum

Kövessi Erzsébet Baptista Technikum, Gimnázium (általános gimnáziumi rész)

2022. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már nagyon közel a központi írásbeli, de youtube felvételis videókból is sokat lehet tanulni. Még akár pár ponttal javulhat az írásbeli eredménye a lányodnak.


matek:

Így oldd meg a FELVÉTELI FELADATOKAT! 🎓 | Komplett összefoglaló https://www.youtube.com/watch?v=wdqMF6ob22k&t=9380s

Itt is sok linket találhatsz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

magyar:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2022. jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Itt Székesfehérváron sehol nincs szóbeli, csak a jegyeket és az írásbeli felvételit nézik.

Szeptember óta készülünk a felvételire, és mindent el tudtam neki magyarázni, de sajnos helyette megtanulni nem tudom. Nem nagyon mennek neki a szöveges feladatok, azt lassan fel is adom. Ha a többi megy neki, akkor is tud egy jó felvételit írni, de ha izgul, lehet, hogy elrontja. Nem tudom sajnos megjósolni, hogy mit fog írni.

2022. jan. 9. 16:28
 18/19 anonim ***** válasza:

Székesfehérváron is van néhány iskola, ahol nem nézik a központi felvételit:

Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum, gimnáziumi osztálya (emelt óraszámú angol vagy informatika) a szóbeli elbeszélgetés mellett a tanulmányi eredmények figyelembevételével rangsorolnak.

A technikumi és a szakgimnáziumi részén sem nézik a központi eredményét, de ott készség, képesség vizsgálat van.


Aranykéz Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola: 7. év végi és a 8. félévi eredményeik alapján rangsorolnak.


Fehér Vár Waldorf Gimnázium

Bugát Pál Technikum

Vörösmarty Mihály Technikum

Váci Mihály Technikum

2022. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! A Vörösmarty és a Váci fiús osztályokat indít, asztalos, autószerelő, ilyesmi. Az alapítványi sulik nem vesznek fel sni-st, de olyan jókat nem is hallottam róluk.

A Bugát képben van nálunk is.

2022. jan. 10. 18:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!