Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NAGYON FONTOS! Szerintetek jó...

NAGYON FONTOS! Szerintetek jó ötlet felnőttként középiskolai koleszba menni?

Figyelt kérdés

2 éves érettségi utáni képzésre járok, viszont elég messze van a lakhelyemtől, ezért gondoltam, hogy érdemesebb lenne koleszba menni.

Tudnék dolgozni a kolesz mellett? Esti műszakot vállalhatok?

Nem tesznek kivételt ha valaki felnőtt már?

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Melyik koleszt ajánlanátok?

23/L


2022. jan. 10. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Középiskolai kollégiumba tudtommal nem vesznek fel felnőtt embereket.
2022. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem akarlak megbántani, de 23 évesen tényleg nappalira akarsz még járni?


21 voltam mikor végeztem a 2 év szakmával az érettségi után, sztem ennyi idősen felesleges a koli, estire is lehet járni és dolgozni.

Diákmunka annyiból jobb rugalmasabb, de hidd el nappalin sep lesz könnyebb és több a tudásod mint estin, sőt az estisek nálunk jobb jegyekkel végeztek mint a nappalisok.


Egyébként:

"Tudnék dolgozni a kolesz mellett? Esti műszakot vállalhatok?"

Nem tudjuk hol laksz de a koli csak az ahol alszol, mintha otthon lennél de, amúgy tudsz dolgozni és estére is mehetsz, persze ha betudsz majd menni éjszakás után suliba..


"Nem tesznek kivételt ha valaki felnőtt már?"

Miben? Munkában? Osztályozásban? Bérezésben?


"Volt már valaki hasonló helyzetben?"

Nem, én otthon laktam 2 éves képzésen, utána mentem dolgozni és mellette nyelvet tanultam.


"Melyik koleszt ajánlanátok?"


Hol? Pesten? Pécsen? Győrben vagy Debrecenben?

2022. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Budapesten.
2022. jan. 10. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok,


Figyelj, engedd el a nappalit szerintem. Menj estire, sokkal jobban megéri, mert mellette tudsz dolgozni normálisan és rugalmasak a dolgozó emberekhez, nem baj ha hiányzol pár órát, magad miatt mész be hogy otthon kevesebbet kelljen tanulni.


Teljesen felesleges 25 éves korodig bent rohadni, főleg ha tanárhiány is van mint anno nálunk hogy 8/4 óra helyettesítés volt és már kapartam a falat kb.


Nincs olyan amit ne lehetne megoldani így, pont mivel felnőtt vagy ezért felnőttképzés kell már neked.

Sok sikert! :)

2022. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először én is azt akartam. De estin nincs kolesz albérlet meg nagyon drága mivel ott akarok melózni is ezért kellett volna.
2022. jan. 10. 14:36
 6/6 anonim válasza:
Engem is érdekelne ez a téma, viszont én csak 19 éves vagyok. 23 évesen nemhiszen hogy már felvennének középsulis kollégiumba. Én ugy tudon hogy 22 éves korig lehet kollégiumba menni
2022. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!