Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosin az elsőévesek is...

Az orvosin az elsőévesek is csak a a harmadik oltással kezdhetik meg a félévet?

Figyelt kérdés
Van valakinek erről valami infója? Mert nem mindegy, hogy a három oltást mennyi idő alatt kapom meg. Nem szeretném az utolsó percben mindhármat.
2022. jan. 11. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Diákot nem kötelezhetnek erre, akkor sem, ha egészségügyis. Első két félévben biztos nem, hacsak nem vagy önkéntes. (És önkéntesnek NEM KELL kötelezően bevonulni, a híresztelésekkel ellentétben)


Viszont az tényleg kérdés, hogy a nyári kórházi kötelező gyakorlaton kötelező-e? Ha felvesznek, mindenképpen meg érdemes kérdezni, hiszen akkor még van időd beoltatni magad 9 hónap alatt (feltéve ugye, hogy akkor is érvényes lesz-e még ez a szabály). Érdemes alaposan átolvasni az adott orvosi kar honlapját.

2022. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Te tényleg orvosira akarsz menni? Szóval el tudsz érni 400+ pontot, de így teszel, mintha nem lenne világos, hogy az a lényeg, hogy papiron védett legyél a szemeszter alatt? Ha ez neked az 1-2. Oltás lesz, akkor annyi, ha a 4. Akkor annyi.
2022. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: Én úgy tudom, hogy a diákoknak kötelező, anélkül sajnos nem lehet beiratkozni, csak azt nem tudom, hogy akkor is szükséges-e a harmadik a beiratkozáshoz, amennyiben épp megkaptam az elsőt.


Második: vártam már egy ilyen hozzászólást… igazából nem kellene neked magyarázkodnom, mert semmi közöd az egészségügyi állapotomhoz. Az ilyen egybitesek csak ítélkezni tudnak.

2022. jan. 11. 22:59
 4/7 A kérdező kommentje:
2022. jan. 11. 23:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Közben választ kaptam a kérdésemre, lehetséges 5 hónapot várni az első, ill. 2. adagot követően.
2022. jan. 11. 23:16
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
180 napot kell várnunk 2 oltás között, ez neptun üzenetben állt, ezt kötelesség igazolni
2022. jan. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Első vagyok. Nem tudtam, melyik egyetemre gondolsz, nyilván a Semmelweisen oltás kell (de nem az az egyetlen orvosi az országban...), de a többi három egyetemen nem rúgnak ki egészségügyi képzésen, ha nem oltod be magad - nyilván ahogy írtam, a kórházban való gyakorlat, önkénteskedés már más.
2022. jan. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!