Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hatodik vizsga alkalom,...

Hatodik vizsga alkalom, harmadik tárgy felvétel? SZTE ÁJTK

Figyelt kérdés
Harmadjára vettem fel egy tantárgyat, sajnos nem sikerült a gyakorlat, de azt írja ki a neptun hogy nem tudok új alkalmat felvenni, mert elhasználtam a hatodik vizsgaalkalmamat. Én nekem azt mondta a gyakorlatos tanárom, hogy minden újból felvétel után új 3 vizsga lehetőségem van. Akkor még sem lenne így? E félévben csak egy vizsgaalkalmat vettem fel.

2021. dec. 11. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Én nekem azt mondta a gyakorlatos tanárom, hogy minden újból felvétel után új 3 vizsga lehetőségem van. " Hát bizonyos szempontból jó nagy baromságot mondott. Mármint...van minden újrafelvételnél 3 alkalmad elmenni abban a vizsgaidőszakban vizsgázni HA még nem érted el az összesen 6-ot. Mert hogy összesen 6-szor lehet egy tárgyból vizsgázni. Ha pl. az első felvételnél 2x vizsgáztál, a másodiknál mehetsz minden gond nélkül 3x, na de a harmadik felvételnél már csak 1x! Mindenesetre, dékáni kérelemmel kaphatsz egy 7. lehetőséget, szóval nosza dékáni kérelmet beadni!
2021. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha elhasználom, gondolom akkor is kirúgnak, mivel csak a gyakorlatot teljesítettem a vizsgát még nem
2021. dec. 11. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Két ismerősömmel is történt kirúgás, ott többszörös bukás miatt. Másik egyetemere felvételiztek, elölről kezdték, és bizonyos tárgyakat, amiket már elvégeztek, be is számítottak nekik.
2021. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A SZTE vizsgaszabályzata szerint, amit illett volna már elolvasni a tanulmányok kezdetén, összesen 3 -szor lehet 1 adott tárgyat felvenni és abból 5 alkalommal lehet vizsgát tenni. Ezután a jogviszonyt az egyetem megszünteti. Lehet dékáni engedéllyel próbálkozni, hogy a tárgyat ismét fel lehessen venni, de ez csak lehetőség, a dékántól függ és csak 1 tárgyat érinthet. Ha több tárgyból nincs vizsgalakalom vagy tárgyfelvételi lehetőséged, mert kimerítetted, akkor a dékáni kérelmet sem érdemes benyújtani.
2021. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szomorú, mivel valószínűleg ki fognak rúgni.

Felsőoktatási törvény alapján 6 lehetőséged van egy tárgyból vizsgázni, akárhányszor is veszed fel. Méltányosságival lehet próbálkozni, de nálunk ilyenre pont következetesen nem adták meg.

Kb annyit tehetsz, hogy minél előbb újrajelentkezel az adott szakra, aztán egyből elfogadtatod az eddig teljesített tárgyaidat, aztán tiszta lappal indulsz.

Nálunk egy másik elég húzós szakon nem egy ismerősöm játszotta így ki a rendszert, azzal a különbséggel, hogy amikor már sok vizsgaalkalmuk elment, és tudták hogy rezeg a léc, szépen jó előre újrajelentkeztek, hogy megszakítás nélkül folytathassák akkor is, ha nem jön össze és kirakják őket. Ha mégis sikerül, meg nem iratkozik be, és nem történik semmi :D

2021. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!