Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék érdeklődni,hogy a...

Szeretnék érdeklődni,hogy a Kölcsey olasz-angol vagy angol- olasz tagozatára mennyi ponttal lehetett előző években bejutni,illetve milyen a suli? És a Szent László olasz tagozatára mennyi pont szükséges és milyen a suli?

Figyelt kérdés

#Kölcsey olasz tagozat #Szent László felvételi pontok #Szent László olasz tagozat #Kölcsey felvételi pontok
2022. jan. 12. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt láthatod az előző éveket:

[link]

A pontszámítási rendszer a Lászlóban elég specifikus, a honlapon lehet tájékozódni róla.

László NYEK nagyon intenzív, tanulós. Maga a suli, a közösség szuper.

2022. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A következő években jelentkezők számára:



- Én az olasz és rajz szakot jelöltem meg.


- A központi nyelvtan felvételim 38, a matek pedig 19 pontos lett.


- Kitűnő tanulmányi átlagom van első osztály óta.


- A portfólióm alapján behívtak alkalmassági vizsgára. (A művek szabadon választhatóak voltak, emailben kellett őket elküldeni. Én egy alapvetően művészi értékkel bíró faragott edényről adtam le egy monokróm ceruzarajzot, egy gyöngysorral összekötözött elernyed kézről egy már szálkásabban rajzolt monokróm ceruzarajzot, egy fröcskölt hátterű festményt, amire fehér akvarell ceruzával rajzoltam meg 3 különböző rasszba tartozó nő arcát, csupán a fényeket megjelenítve és szándékosan torzulást, égést idéző hangulatot teremtettem, ezenfelül fekete festett alapon is volt egy virágról készült rajzom, szintén akvarell ceruzákkal készült, egy pontban összpontosult a kép, valamint volt egy férfi nyak és váll részéről készült akrill festményem)


- Az alkalmassági vizsga során 3 feladatunk volt, összesen 3 órát kaptunk, a tanárok kedvesek voltak, elnagyaráztak mindent. A függönyt is elhúzták. A díszterem gyönyörű volt, de a sok behívott miatt szűkös. Érdemes rajztáblát vinni, bár nem kérték. Volt egy színkör festés illetve 1 beállítás, ami alapján 3 kiválasztott tárgyat (egy kerámiát, egy papír kockát és egy természethez köthető dolgot kellett kiválasztani. Mindegyikből volt 3) majd ezeket választott technikával színesben és monokrómbam is elkészíteni. A színek lehettek elrugaszkodottak. Én a monokrómhoz szenet ajánlok, mert gyorsabb.


- Én úgy éreztem, hogy nagyon jól sikerültek a munkák, bár az egyik kockám egyik oldala sehogysem volt párhuzamos a másikkal.


- Az ideiglenes sorrend kihelyezésével tudtam meg, hogy egyik szakon sem feleltem meg a felvételi követelményeknek. Olaszon 71.4 pontom lett, rajzon 65.4


- Egy másik osztálytársam is jelentkezett, ő angolra és tömegkommunikációra. 78+ pontos felvételit írt és erős tanuló, de alig hívták be szóbelizni is. Most tömegkommunikáción a top tízben, angolon pedig a 250. hely környékén van.

2022. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!