Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen megéri-e javítani a...

Egyetemen megéri-e javítani a jegyeken?

Figyelt kérdés
Szóval elsőéves hallgató vagyok Pénzügy és számvitel szakon, és most a vizsgaidőszakban hatalmas teher és stressz szakadt rám, mert van pár vizsga, amik nem úgy alakultak, ahogy azt vártam. Most az átlagom 3,6 és 1-2 kettest ki szeretnék javítani legalább hármasra. Nem ráépülős tárgyakról van szó, mégis nagyon félek, hogyha esetleg a következő vizsgán még a kettes sem lenne meg. A baj az, hogy ahhoz, hogy görbüljön a jegyem, már rögtön 4-est kéne írnom belőlük. Sajnos elég közel vannak egymáshoz a vizsgaidőpontok, így sok időm nincs tanulni 1-1 vizsgára. Persze más örül, ha átmegy, meg megkapom mindig, hogy inkább örülnék, hogy megvan. Persze örülök, csak közben ott van a fejemben, hogy akár lehetne jobb is. Nyilván kockázat nélkül nincs siker, de mostanában, az utóbbi másfél hónapban, mint egy zombi, úgy érzem magam. Egyszer már kockáztattam egy vizsgán, mert az első 69%-os lett, gondoltam csak menni fog legközelebb a 70. Hát 62 lett. Tehát az lenne a kérdésem, hogy megéri-e a kockázatot az, hogy 1 jeggyel jobb legyen egy tárgyam? Ösztöndíjat is jó lenne elcsípni, azért itt ahogy észrevettem, nincsenek valami jó átlagok, hátha benne lennék.

2022. jan. 12. 18:40
A kérdező szavazást indított:
Megéri javítani már meglévő sikeres vizsgát
Nem éri meg javítani már meglévő sikeres vizsgát
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem éri meg, mert akkor is az új jegy lesz beírva, ha rosszabb. Legközelebb inkább év közben feküdj rá jobban a tanulásra, ill. könnyen teljesíthető szabadonválaszthatókkal húzhatsz kicsit feljebb az átlagodon.
2022. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgy érzed, hogy ezt te nagyon jól tudod, csak a vizsgán rossz passzban voltál, akkor igen, megérheti. Ha nem ráépülős tárgyak, akkor megcsinálhatod őket jövőre is, ha végül elbukod őket.
2022. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem. Mert oké, ha az ember sokat tanul rá, de akkor is a szerencsétől is függ a dolog, hogy pont milyen kérdéseket kapsz, pont tudod-e azokra a választ vagy nem. Én pl. most egy vizsgán buktam, most megyek újra, de nehéz tantárgy, félek, hogy bukás lesz újra, pedig már egy 2-esnek is annyira örülnék. Ha ebből a tárgyból meglenne a 2-es nagy nehezen, hülye lennék javítani. De ha most egy könnyebb tantárgyról van szó... én nem vállalnám be, mert ha meg rosszabb lesz, esetleg megbuksz, akkor meg azért leszel mérges magadra.
2022. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM! Kivétel, ha a tanszék garantálja, hogy javítóvizsgán legalább megkapod a 2-est, de én egész egyetem alatt 1 db ilyennel találkoztam.

Olyat viszont nem egyet láttam már, aki "javítás" címszó alatt megbukott.

Örülj, hogy megvannak, és koncentrálj az előtted álló tárgyakra!

2022. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Mi értelme lenne?

Azt mondod, hogy ösztöndíj miatt, annyi pénzt viszont diákmunkával kb pár óra alatt megkeresel a hónapban. Engedd el, nem középiskola.

2022. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
A szigorlati jegyekre gyúrj, mert azok lesznek benne a diplomádban. A sima jegyeid nem érdekelnek senkit (max ha külföldre akarsz mesterszakra járni vagy Erasmusra jelentkezel).
2022. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
A diplomajegye sem érdekel senkit ;)
2022. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem éri meg!

Sajnos sok olyan esetről tudok én is, hogy valaki javítani ment és a vége bukás lett, pedig olyan is akadt, aki 4-ért indult, mert előzőleg pár pont kellett volna ehhez. Nem mindig éri meg megkockáztatni a biztosat.

Csábító az ösztöndíj, meg megértem, hogy zavarnak a rosszabb jegyek, de ebből sajnos könnyen lehet bukó is, és ilyenkor az utolsó jegy a mérvadó. Szerintem azért sem lenne (most különösen) jó ötlet újramenni, mert írtad is, hogy egymáshoz közeli időpontok, valamint az energiaszinted sem a legjobb.

2022. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Mindenkinek ment a zöld!
2022. jan. 20. 03:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!