Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes-e matematikusról...

Érdemes-e matematikusról mérnöki szakra váltani vagy inkább várjam meg a specializációt?

Figyelt kérdés
Első féléves matematikus hallgató vagyok a BME-n. Tetszik a szak, a legtöbb tárgy is, viszont mérnök szeretnék lenni ,mert az sokkal jobban érdekel, valamint az meg se fordul a fejemben, hogy elméleti matematikus legyek. Specializáció választásra van lehetőség, mint matematikus mérnök, viszont 1,5 év múlva. Egy dolgot nagyon nem szeretek a szakon, az általános bizonyításokat, azok megtanulását. Mérnökin tudtommal nem kell ilyet tanulni szó szerint zh-ra, vizsgára, vagy nem sokat. Kezdek úgy lenni vele emiatt, hogy nem akarok fölöslegesen szívni olyannal, amit úgyse fogok használni. Mit tennétek a helyemben? Várnátok a specializációig, vagy átmennétek mérnökire. Egyébként gépészmérnökin gondolkodtam legtöbbet, arról valaki le tudná írni a véleményét? Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 13. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Váltsál mérnökire!
2022. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha gépészmérnök akarsz lenni, akkor jelentkezz gépészmérnöknek, de közben fejezd be az első évet a matekon, még hasznodra válhat.
2022. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2022. jan. 18. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt tanuld, amivel a munkában szeretnél foglalkozni.

Ha gépészmérnök akarsz lenni, akkor jelentkezz át!


Gépészmérnök alapszakon 3 félév, 3 tárgy a matematika, az akkor neked nem okozhat gondot. Egyébként az egyetemen megy a matematikai bűvészkedés, de a munka világában a legritkább esetben van rá szükség, így inkább a szakmai tárgyakban mélyedj majd el, ha mérnöki pályát választasz!

Ha mégis olyan helyre kerülsz, hogy bonyolult matematikai problémákat kell megoldani, akkor azt meg úgy is szoftver végzi, azt meg elég tudni falhasználói szinten használni (pl. Maple volt egyetemen, de én azóta sem használtam).

2022. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!