Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A már megszerzett diploma...

A már megszerzett diploma kiváltja az emelt szintű érettségi meglétét a felvételinél?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt érettségiztem, akkor még nem volt feltétel az emelt szintű érettségi. A felsőfokú tanulmányaimat befejeztem, diplomát szereztem, viszont most egy teljesen másik irányba felvételiznék. Az alap-és felsőoktatási szakképzést nézegettem. Jól értelmeztem akkor, hogy ebben az esetben számomra nem feltétel az emelt érettségi?

2022. jan. 17. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annak idején kiváltotta. Gazdasági képzésre jelentkeztem bölcsész diplomával.
2022. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. jan. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben ha az egyetem számol pontot diplomábol. Pld. ELTE,Corvinus esetén kell az emelt vizsga.
2022. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést pontosítok a Corvinus is elfogadja diplomát és az ELTE-n a jogra is jó, de a gazdasági szakokra nem.
2022. jan. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
SZTE, PTE, DE, ezekre a helyekre adnám be a jelentkezésem
2022. jan. 17. 09:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Szintén gazdasági szakra jelentkeznék, levelezőn
2022. jan. 17. 09:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
SZTE esetében csak távoktatás van levelező nincs ott elfogadjak. A PTE esetében van levelező de ott csak a foksz oklevelet fogadják el az alapszakos diplomát nem. DE esetében van levelező képzés és elfogadják az alapszakos diplomát.
2022. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha PTE-n mondjuk csak felnőttképzésre jelentkezem, és nem alapképzésre, akkor annál is feltétel az emelt érettségi (vagy amit írtál foksz oklevél) hiába van diplomám?
2022. jan. 17. 10:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen én így értelmeztem. Úgy tudod megnézni, hogy a felvin megkeresed a meghirdetett képzések egyetemek PTE KTK alapkepzesek stb.oldalon a táblázatok mutatják a szakokat és a feltételeket. Az utolsó kettő oszlopnal az első a diploma a második a foksz oklevel elfogadasa. Ha I akkor igen ha N akkor nem.
2022. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, picit jobban belemerülök ezek olvasgatásába,de nagyon hasznos infó volt számomra minden. Külön örülök hogy az SZTE alapképzés - távoktatásnál beleszámítják, talán úgy járok a legjobban :)
2022. jan. 17. 11:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!