Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A már megszerzett diploma...

A már megszerzett diploma kiváltja az emelt szintű érettségi meglétét a felvételinél?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt érettségiztem, akkor még nem volt feltétel az emelt szintű érettségi. A felsőfokú tanulmányaimat befejeztem, diplomát szereztem, viszont most egy teljesen másik irányba felvételiznék. Az alap-és felsőoktatási szakképzést nézegettem. Jól értelmeztem akkor, hogy ebben az esetben számomra nem feltétel az emelt érettségi?

2022. jan. 17. 08:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Közben rákerestem jobban a felvin, akinek hasonló kérdései lennének, ezen a felületen elég szépen le van írva a követelmény:

[link]


Ezek alapján én úgy értelmezem, hogy felsőoktatási szakképzéshez nem feltétel az emelt érettségi.

2022. jan. 17. 11:32
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen nem feltétel a fokszhoz de a diploma eredményből nem számítanak pontot csak az érettségi eredményből bár abból bármelyik kettő érettségi jó, szóval biztos meg van a 240 pontod.
2022. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!