Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem ezeknél az iskolák...

Van esélyem ezeknél az iskoláknál a központi felvételin?

Figyelt kérdés

Az idei központi felvételin (2022. jan. 22.) kb. pontot 75 értem el, de még nem javították ki, csak tippelek. A hozott pontjaim maxok. A következő helyeket néztem:

- Berzsenyi

- Madách

- Veres Pálné

- Kölcsey

(A budapestiek és ahol lehet, humán tagozat)

Mit gondoltok, van esélyem szóbelire? Esetleg, aki már valahová bekerült ezek közül, mit mondana? A szóbelin még lehet esélyem a javításra?

És ti mennyivel jutottatok be?

Vagy milyen humán/nyelvi tagozatos helyet ajánlotok ennyi pontal?



2022. jan. 22. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve 76 pontot írtam, most a Madáchba járok, de épphogy csak felvettek (a szóbelivel sokat sikerült javítanom). Szóval a Madách húzós, de a többibe valószínűleg behívnak szóbelire. Én is szinte pont ezeket jelöltem meg:)
2022. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Berzsenyi humán tagozatára és a Kölcsey nyelvi tagozataira szerintem be fognak hívni (95%). Berzsenyi nyelvi tagozatainál ponthatár körül leszel (behívási esély: 40-50%).

Veres Pálnéban az elmúlt 3 évben nem sikerült volna elérned a szóbeli behívási ponthatárt. Esetleg méltányossági kérelemmel még lehet rá esély.

Itt meg tudod nézni a korábbi évek szóbeli behívási ponthatárait:

[link]

segítség a kalkulátor használatához: [link]

Ha a magyar írásbelid nagyon jó lett (pl 75 körüli központiból 45 pont magyar), akkor akár az Apáczai humán tagozat behívási ponthatárát is elérheted, itt a magyar írásbeli több pontot ér, mint a matek.

Apáczai humán: 0,5*matek írás + magyar írás=75

Eötvös viszont félek nem lesz meg, ettől függetlenül nyugodtan írd fel a listádra, mert nem lehetetlen.

Tavaly 76 pontos központival már behívtak volna a Városmajori Gimnázium humán tagozatára. (Városmajori is erős suli, országos top 10-es)

Nem írtad, hogy milyen nyelvet szeretnél tanulni. Ilyen pontokkal a következő nyelvi tagozatokat is indító gimiket ajánlanám még:

Szent László Gimnázium

II. Rákóczi

József Attila Gimnázium: (A nyelvi tagozatai közül csak haladó angolon lesz szóbeli meghallgatás, a többi nyelvi tagozatán hozott pontok és a központi alapján rangsorolnak)

Könyves Kálmán Gimnázium általános tagozat emelt nyelvvel, Itt sincs szóbeli. Ide tavaly felvettek volna. 167 pont volt a felvételi ponthatár (100 hozott pont + 100 központ)

Újpesti Babits

Leövey Klára Gimnázium (haladó angol tagozatát sokan dicsérik)

Leövey kivételével mind HVG országos top 100-as rangsorban szereplő sulik, de a Leövey is jó suli.

2022. jan. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd írok, ha kiderülnek a pontok. A nyelvek nálam haladó angol vagy kezdő német lehetne.
2022. jan. 23. 09:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Eléggé határeset, de van esély. Ha a magyarod elég jó, a Szent Lászlóban is van humán tagozat (oda angolra biztos nem hívnának be szóbelivel, ott tavaly is nagyon magas volt a behívási ponthatár).

Szóval az sem mindegy, hogy hogy oszlik meg a 75 pont, mert egyes humán és nyelvi tagozatokon súlyoznak és jobban figyelembe veszik a magyar pontszámát.

2022. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A magyar körübelül 43 pont lesz, úgy számoljuk.
2022. jan. 23. 14:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma kiderült, a magyar 45 a matek 32,de oda lehet 1 pluszpont.
2022. jan. 28. 14:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Véglegesítve: a magyar 46, a matek 33. Így mit gondoltol?
2022. jan. 28. 16:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok, 79 pont nagyon szép eredmény! Szerintem mindegyik suliba lenne esélyed.
2022. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tavaly nekem 44 matek, 33 magyar lett, 1 ponttal csúsztam le a szóbeliről a Madáchban, adtunk be méltányosságit és így behívtak, a szóbelim is jó lett és a végső ponthatárokhoz képest bőven belefértem a keretbe. :))
2022. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!