Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az mennyire igaz, hogy az...

Az mennyire igaz, hogy az oktatási rendszer elveszi a diákok fiatalkorát?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint igaz.

Ti mit gondoltok?


2022. jan. 23. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Igaz!

Általánosban a gyereknek 8 órája van,elmegy ilyen olyan különórára,hazamegy este 6 ra kb,még van egy rakás házi,készülni a holnapi dogara, és este 9 kor meg lefekvés. És ez így megy 5 napig,de akár hétvégén is ha a "szemét" tanár felad egy rakás értelmetlen házit. Kb gimiben is hasonló a helyzet ( nálam pont ott volt rossz mert szakmát is tanultunk és a gyakorlat az órák után volt kb 4ig). Enni se volt időnk mert 5-10 perc szünetünk volt. Mindig délután 5-kor ebédeltem. Gyomorgondok alakultak ki,mely a mai napig fennáll.


Na most én sokszor nem csináltam a házit,nem jártam különórára. Nem voltam fényes tanuló és ezáltal az iskola/tanár kedvence se. De mégis bekerültem egyetemre,elértem a céljaimat,és elmondhatom hogy szép tinédzser korom volt.

És ahogy látom azok akiknek tényleg emiatt nem volt fiatalkora,azok a mai napig magányosak,vagy nem emberségesek.


(23/f Tanár szakos hallgató)

2022. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Teljes mértékben igaz. Mária Terézia vezette be a kötelező iskolai oktatást Magyarországon, mert engedelmes, nem lázadozó alattvalókat akart látni Magyarországon. A kötelező iskolai oktatás felszámolja a szabadságot, elveszi az emberek eszét és kiszolgáltatott helyzetbe kényszeríti. Ezért meg kell szüntetni, mindenki tanuljon kedve szerint, saját időbeosztása alapján. Egyébként töltse a szabadidejét játékkal, könnyed életmóddal, stressz mentesen, nem gyomorgörcsökkel.
2022. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
2. Ébredj fel!
2022. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem veszi el, hanem rendszert ad neki. Ha mindenki csak "kedve szerint" tanulna, a gyerekek nagy része analfabéta maradna és naphosszat az utcán randalírozna. 1-2 generáció és 25 évesen bele is halnál egy gyulladt fogba mikor nem lenne fogorvos hogy kezeljen mert mindenki vadember módjára tengeti az életét. Túlzok? Lehet.
2022. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem maradna senki analfabéta, hanem lehet, hogy otthon előbb és gyorsabban megtanulna írni és olvasni, mint az iskolában, ahol meg nem tudnak megtanulni. https://www.youtube.com/watch?v=xAE4E79FZ-E
2022. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem tartom igaznak. Én anno szerettem iskolába járni. A mai napig tartom a kapcsolatot a volt osztálytársaimmal. Szerettem gyerek lenni és ehhez nekem az iskola megfelelő helyet biztosított.
2022. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem az osztálytársakról van szó
2022. jan. 23. 20:18
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Oktatási rendszer nélkül buta maradsz, mint a föld. Oktatás nélkül mi lesz belőled?
2022. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem igaz. Nekem szuper fiatal korom volt/van. Jajj, bele ne kelljen halni azért abba a mennyiségű tanulásba, ami egy gimiben elvárt (a gimi, ahol tanultam, benne volt/van a top 10-ben országos szinten, szóval senki ne jöjjön azzal, hogy "dE jOBb hElYen KeLl!") És volt különórám is, mondhatni, átlagosan napi 1,5-2. Volt életem, barátaim, és tudtam szórakozni, élveztem az életet. Csak meg kell tanulni beosztani az időt normálisan.

Az oktatási rendszerrel sok probléma van, de nem ez az.

2022. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Régen a gimnáziumban rövidek voltak a szünetek, és volt egy hosszabb szünet, az ebédszünet. Most hosszabbak a szünetek, több idő van az osztályközösség számára.

Sajnos a járvány miatt nem lehet a szünetekben más osztályokkal keveredni.

2022. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!