Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárnak szeretnék jelentkezni...

Tanárnak szeretnék jelentkezni a következő tanévtől 2022- szeptember. Elvileg átalakították a tanárképzés rendszerét. Tudtok képet adni róla hogy milyen lesz ?

Figyelt kérdés

Elvileg 5 éves lesz és már az első évben is el lehet kezdeni tanítani, illetve egy külön egy éves vizsgát kell elvégezni hogy faktot tarthassak.

Eddig ezeket tudom.



2022. jan. 23. 16:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Első évben biztos, hogy nem lehet tanítani, nem is tudnál.

Milyen fakultációra gondolsz?

2022. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Történelem és Spanyol nyelv és kultúra tanárnak jelentkeznék.
2022. jan. 23. 16:23
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Ezek nem fakultációk, ez egy szakpár.Mind a két szakot kell tanulni plusz pedagógiai, pszichológiai és szak módszertani tárgyakat.
2022. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, tényleg több gyakorlat lesz (korábban harmadév előtt nem is találkoztak gyerekekkel a leendő tanárok), viszont az elején biztos inkább osztálytermi megfigyelés, nem neked kell mindjárt fullba tanítanod.


Az egyetemek honlapján és a nyílt napokon kellene erről tájékozódnod.

2022. jan. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Igen, viszont az 5 év elvégzése után elméletileg nem leszek feljogosítva hogy egy középiskolában egy osztályt/csoportot emelt szintű érettségire készítsek fel. Ehhez kell a plusz egy éves továbbképzés és akkor leszek úgynevezett: *szaktanár* az új rendszer szerint. Enélkül csak közép szintre készíthetek fel. Ami egyrészt nem logikus mert hát 3 évig tanultam ezeket a tantárgyakat egyetemi szinten, másrészt meg akkor így nem igazán rövidül le a tanár képzés.
2022. jan. 23. 16:37
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és mi a kérdésed?
2022. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen nem rövidül így le a tanárképzés, mert én 6 éves képzést végeztem és minden szinten taníthatok. Ráadásul akkora a lemorzsolódás, hogy kár volt bármin is változtatni. Az utolsó 1 éves gyakorlat alatt lehetett eleget tanítani.
2022. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves #6-os kérdező !

Az órarendel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, körübelül mennyi óra várható az első félévben ? Mennyi lesz az ilyen “gyarkolati óra”?


Kedves #7-es kérdező!

Igen énis eddig azt hittem így lesz, majd ma egy cikket olvasva szembesültem vele. A lemorzsolódásról is sokat hallottam, valóban elég nehéz lesz az első 3 év ugyanis ez idő alatt olyan mintha egyszerre 2 Ba-t csinálna az ember.

2022. jan. 23. 17:37
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tulajdonképpen viszel 2 alapszakot, pszichológiai része is van az oktatásnak, pedagógiai és módszertani is. Kb. 30 tanóra 1 héten.

Mi 18-an kezdtünk és 5-en végeztünk, ebből 3-an lettünk középiskolai tanárok.

2022. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Kérdező, mivel most vezetik be ezt a rendszert, másnak sincsen még tapasztalata vele. Ezért mondom, hogy az egyetem honlapjáról ill. a nyílt napon tájékozódj, hogy hogy fog kinézni a mintatanterv (régebbi mintatanterveket biztosan fogsz találni).
2022. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!