Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel szak...

Pénzügy és számvitel szak Corvinus vagy ELTE vélemények és infók?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, elsősorban ez a szak érdekel mindkettő egyetemen, esetleg még a nemzetközi gazdálkodás jöhet szóba. Kitűnő vagyok, érettsegin szerintem ötöst minimum fogok tudni teljesíteni mindenből. Angolból van 91%os emeltem.

Nyelvvizsgám van felsőfokon angolból, közepen németből.


Az ELTE és a Corvinus érdekelne. ELTE biztosabb, Corvinus akkor jöhetne össze, ha nagyon jól sikerül az érettségi, matek, német 90+ töri és magyar 85+.


Szeretnék véleményt kérni, hogy kinek mi a tapasztalata az említett egyetemekkel, illetve szakokkal kapcsolatban.


Tippeket is szívesen fogadnék, azoktól akik 450 fölötti pontot értek el. Ti hogyan szereztetek minél több pontot, hogyan készültetek az érettségire, milyen könyvekből stb. Bármilyen tanácsot szívesen elfogadok.


Az is érdekelne még, hogy Corvinusosoknak pénzügy számvitelen ill. nemzetközi gazd. - on mennyire nehéz az ösztöndíjat megtartani, a 3,8-as átlag mennyire teljesíthető?


(ez is fontos szempont, mert kicsit rizikós, ha fel is vesznek, mert a családom nem tudná fizetni a tandíjat)



2022. jan. 24. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha ilyen az anyagi hatteretek, en nem igen kockaztatnek a helyedben, az ELTE-re mennek mindenkepp. Osszessegeben egesz jo egyetem, jo tanarokkal, angolul tanulhatod azt, amit szeretnel.
2022. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Javaslom, próbáld meg a Corvinust, ebben a szakmában van jelentősége, hogy az ország elsőszámú gazdasági egyetemén végeztél, vagy a másodvonalban. És ha eléred a ponthatárt, miért is ne választanád az első számút? De amúgy nem rossz persze az ELTE sem. Az ösztöndíjtól nem félnék túlzottan, ha becsületesen csinálod, a 3,8 abszolút teljesíthető, de ha valami véletlen folytán nem sikerülne, akkor sem kell a szüleid pénzét felhasználnod, jelenleg kamatmentes a Diákhitel2, ez biztosítéknak szerintem megfelelő, és még ha a teljes képzést is kellene ebből fizetned, később várhatóan akkor is megtérülne. Szerintem ugorj neki, ne félj, és tanulj olyan tisztességesen, vagy még jobban, mint eddig.
2022. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Ja, azt kifelejtettem, hogy egyértelműen a PSZ-t ajánlom, sokkal-sokkal hasznosabb, jobb, értelmesebb szak, mint a nemzgazd.
2022. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
+1 szavazat az Eltére. Jobban számít a tapasztalat+szakmai gyak az egyetem nevénél, én nem kockáztatnék, jó egyetem az Elte is.
2022. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!
2022. jan. 25. 09:33
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Szia! Másodéves vagyok a Corvinuson ng szakon. Én mindenképpen ezt tenném az első helyre, ha sikerül bekerülnöd, akkor a 3,8 nagyon könnyen elérhető, én nem ismerek olyan szaktársat, akinek ne sikerült volna. Az oktatás valószínűleg nagyon hasonló a két egyetem között, de a Corvinus sokkal több plusz lehetőséget kínál. (több száz diákszervezet, szakkollégiumok, külföldi részképzési lehetőség, szakmai gyakorlatok, céges partnerségek)
2022. febr. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!