Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésre jelentkezéskor...

Mesterképzésre jelentkezéskor ezek kellenek?

Figyelt kérdés

jelenleg még nem férek hozzá az oldalhoz (felvi.hu), majd a napokban, de szükségem lenne pár információra, akik már jelentkeztek mesterképzésre, kérlek segítsetek.


1. a felvi.hu-hoz kell ügyfélkapus jelszó a belépéshez?


2. az alapdiploma (BA) másolatát fel kell majd tölteni jelentkezéskor? ha igen, milyen formában? az enyém nagy alakú diploma, mint egy könyv, szkennelni nem tudom hogyan lehetne? mi a módja ennek?



3. most elég simán jelentkezni, vagy a kreditelismertetést is intézni kell? a mesterszakom más lesz, mint az alapszakom, 20 v. 30 kreditet kell befogadtatnom. ezt az egyetemek intézik egymás között, vagy nekem kell most?


4. motivációs levelet is most kell feltölteni jelentkezéskor, ha a felvételi eljárásban arra is adnak pontot? vagy azt csak a felvételire kell vinni?


köszi szépen



2022. jan. 25. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

1 igen

2 igen, fénykép is jó

3 egyetem intézi majd vagy legalábbis jelzi ha van teendőd

4 ezt sajnos nem tudom

2022. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi


szkenneléssel kapcsolatban: van, akinek még nagy alakú a diplomája? ti hogyan szkenneltétek be?



még várom mások válaszát is a fenti kérdéseimre, minél több az info, annál jobb.

2022. jan. 25. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
A felvi.hu belépéshez NEM kell ugyfelkapu. Az ügyfélkapu majd a hitelesíteshez kell, de azt lehet postan is ha nincs ügyfélkapu regisztrációd, bár nyilván elektronikusan egyszerűbb a hitelesítes. Ha 2006 utani diplomád van NEM kell feltölteni csak bejelolni, hogy van, ahogy a nyelvvizsgat sem kell feltölteni, ami 2006 utani. A kreditelismereshez oklevelmelleklet, leckekonyv stb. kell ezeket már most fel tudod tölteni, de pld. a Corvinuson a honlapukon kell feltölteni a másolatokat de ők hiteles okiratokat kérnék. A motivacios levelet én sem tudom, de a felvin biztosan írjak az adott szaknal.
2022. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


tavaly diplomáztam.

de jó, akkor nem kell szkennelni, köszi.


tehát akkor a kreditelismertetést nekem kell már most intézni? nincs lehetőség később pótolni, február 15-ig kell?


a leckekönyvem fenn van a neptunban, amihez már nincs hozzáférésem.

az oklevélmellékletet fel tudom tölteni, szkennelni kell gondolom.

2022. jan. 25. 12:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen az oklevelmellekletet szkennelve elfogadják. Melyik egyetem?
2022. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

még jöhetnek mások válaszai is (ellentmondásosak itt az információk, remélem, 2. válaszadónak van igaza), tapasztalatok.


köszi.

2022. jan. 25. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Motivációs levelet fel kell tölteni, ha nem teszed, úgyis emlékeztetnek még a szóbeli előtt.
2022. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is most jelentkezem mesterre, és nekem nem kell szkennelni majd az alapdiplomámat meg semmi ilyesmi (most szerzem majd csak meg).

Azt írták, hogy az oktatási hivatalból lekérik majd.

2022. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!