Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktam egy tárgyból egyetem...

WidowmakerButt kérdése:

Megbuktam egy tárgyból egyetemen első félévben. Szerintetek van esélyem végig vinni?

Figyelt kérdés
Megbuktam egy nagyon idegesítő tárgyból (közgazdaságtan) és most félek hogy nem vagyok elég jó az egyetemhez. Tudom, hogy viszem tovább a nem elvégzett tárgyakat következő félévre, de attól még parázok, hogy nem vagyok elég jó a magas szintű tanuláshoz. Valaki volt hasonló cipőben?

2022. jan. 26. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem te lennél az első, aki bukassal vegzi el az egyetemet. Vedd ezt egy jelnek, hogy többet kéne tanulnod. Aztan több tanulással innentol meglesz.
2022. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hoppá, a helyesírási hibáért bocsi, remélem senki nem néz hülyének amiért félrenyomtam egy gombot :D
2022. jan. 26. 09:23
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Számtalan hasonló kérdés van, csak vissza kell olvasnod.


Amúgy nem mindegy, hogy a közgázt közgazdászként vagy mérnökként tanulod... Ha előbbi, akkor válts szakot, ha utóbbi, akkor általában keresztben is indítják, vedd fel, ha belefér, neten sok jó videót találsz hozzá.

2022. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha újra rendesen nekiülsz, szinte biztos!

Szinte mindenki bukott 1-2 tárgyból az egyetemen, önmagában ezt ne vedd a szívedre, de azért tanulj belőle!

2022. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Semmi nem történik. Vedd fel újra, ezért lehet 3-szor is felvenni a tárgyat. Ettől nem vagy szar, vagy béna. Nem te vagy az első, aki hasonlóan járt.
2022. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak?
2022. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdezem hogy épül e rá valami tárgy
2022. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mivel következő félévre tervezem elvégezni, ezért nem nagyon izgat, hogy melyik tárgy épül rá, még a makroöko se épül rá, ezért tanulhatom a kettőt egyszerre, hogy aztán 3. félévre fel tudjam venni azt, amihez mind a kettő kell
2022. jan. 26. 09:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, kitartás és menni fog
2022. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

A férjem emiatt hagyta abba. Elvileg mehetett volna tovább de egy csomó tárgyat nem vehetett fel, mert nem volt meg a vizsgája, és nem indították keresztfélévben. Szóval elméletileg nem bukott meg, de gyakorlatilag meg igen, egy évvel később tudott volna végezni. Mindezt úgy, hogy 3 kiírt vizsgaidőpont volt összesen 120 főre. Ő az utolsóra ment el, mert úgy fért bele az idejébe. Nekem ez oltári fura volt, mert még régebben volt UV-időszak. Most meg közölték, hogy volt 3 vizsgaidőpont, lett volna lehetősége javítani, ennyi. Ezek szerint minden tárgyból az elsőre kell jelentkezni, hátha megbuksz? Nonszensz. Mindezt ráadásul fizetős iskolában. Hát ezért meg nem fizetünk.

Ha te egyébként meg tudsz továbbhaladni, akkor folytasd, majd meglesz következő félévben, mindenkivel előfordul. Szerintem ez nem a legnehezebb tantárgy. A statisztika pl. sokkal gázosabb, szerintem.

2022. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!