Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező képzésben mennyire...

Levelező képzésben mennyire nehéz egy villamosmérnöki alapszak?

Figyelt kérdés
Nehezebb, mint rendes nappali képzésben? Nagyon érdekel ez a terület, régóta szeretnék belevágni, de eddig sosem mertem. Szerintetek mennyire nehéz munka mellett elvégezni?
2022. febr. 1. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Hát ez gondolom úgy van kitalálva, hogy meló mellett is megcsinálható legyen, bár nem tudom mennyit fog érni.


Én nappalin a BME-n meló nélkül is küzdöttem azért... 😅

2022. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért, akkor nem olyan értékű? Villamosmérnökin voltál? Az automatizálási tanszéken azért vannak érdekes dolgok ugye?
2022. febr. 1. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Én nem akarok ilyen fellengzős BME-s lenni.


De szerintem egy levelezőn végzett mérnöki biztosan kevesebbet fog érni, mint egy nappalin.


Hogy vannak-e érdekességek?


Hát valakinek biztos 😅

2022. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor vonatkoztassunk el tőle :D


Engem nagyon érdekel ez a terület, azért is szeretném elvégezni.

2022. febr. 1. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Ne hallgass az elsőre kérdező. A diplomádba bele se lesz írva, hogy milyen munkarendben végezted, akár kamuzhatsz is, hogy nappali, de amilyen hiány van, ugyse fogják megkérdezni, szerintem örül egy átlag munkáltató, ha egy zugmérnököt is elő tud akasztani akár egy fizetős kamufőiskoláról is.

Sőt egyik ismerősöm mesélte is, hogy míg a nappalisokat szénné szivatták (igaz ő mechatronikaira járt ha jól emlékszek), addig a levelezősök vigyorogva jöttek ki a vizsgáról. Végül meg úgyis csak a diploma számít, mindegy hogy szivattak szét az egyetemen, egy átlag mérnöki melóhoz enyhe túlzással kb. két gombot kell majd nyomogatnod, meg alap számításokat tudni, de egy BME-s majd ugyis meg fogja cáfolni, hogy márpedig neked kell a spanyol viaszt kisz.rni, meg ezt is és azt is tudnod kell. Inkább a valóságot nézd mindig, ne azt, amit olyan valaki mond, aki többnek fogja gondolni magát, csak mert egy "komolyabb" egyetemre jár, és zokon fog esni neki, hogy nem mindenki lett feltétlenül szénné szivatva. Azért azt hozzátenném, hogy levelezőn is tanulni kell a lényeget, szóval nem mondom, hogy ingyen adják, de rugalmasabb, mint a nappali sokkal.

2022. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan egy szinten van, ugyan azok a vizsgák mint nappalin, csak neked kevesebb órád van mint a nappalisoknak.
2022. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Levelezőn csinálom. Munkakörváltás közepén plusz nagyon lebetegedtem, sikerült így csúszni 1 évet.


Arra számolj, hogy lesznek hetek/hónapok amiket percre pontosan meg kell tervezned. Ha nem sikerül, az életed valamely része úszni fog.

2022. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!