Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte Pénzügy Msc vagy Elte...

Elte Pénzügy Msc vagy Elte számvitel Msc?

Figyelt kérdés
Most végeztem az alapszakon (gazdálkodás és menedzsment). Szeretném mesterképzésen folytatni. Az Elte szimpatikusnak tűnik, elmondásuk szerint munka mellett végezhető képzéseket alakítottak ki. Azonban nem vagyok biztos, hogy melyik irány lenne a jobb választás. Eddig dolgoztam számviteli területen (egyetem mellett). Lehet maradnék a számvitelnél, de a pénzügy is érdekelne. Kinek milyen tapasztalatai vannak ez az egyetem képzéseivel? A felvételi elbeszélgetés hogy néz ki náluk?

2022. febr. 2. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg végezhető munka mellett, de ha nem gazdasági alapdiplomád van akkor kalkuláld bele, hogy nagyon sokat kell készülni és nem biztos, hogy az munka mellett olyan egyszerű. Az hogy munka mellett végezhető azt jelenti, hogy nincs kötelező jelenlét semelyik órán sem, de a számonkérések igen kemények,nézz utána a vizsgaközpontnak is, ami egy új számonkérési módszer, kizárólag itt. Mivel nappalin sincs kötelező jelenlét így azt ajánlanám, mert ott van lehetőség zh-val teljesíteni a tárgyat, levelezőn ez a lehetőség nincs.
2022. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!


Napok óta ezen gondolkodom. A Vezetés és Szervezés és szimpatikus lenne (főleg a folyamatmenedzsment specializáció).


A pénzügyben még nem vagyok biztos. A hétvégén átgondolom.

2022. febr. 3. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erről annyit tudok mondani, hogy a pénzügyön sokkal "komolyabbak",de minden bizonnyal nehezebbek a tárgyak összességében, így talán a pénzügy diploma értékesebb, de ez csak saját vélemény. Vezetés szervezésen nagyobb a telítettség.
2022. febr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nagyon népszerű a vezetés és szervezés képzés.


Pályázok egy céghez és az is befolyásol valamennyire, hogy melyik területre vennének fel.

2022. febr. 3. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt nem mondanám, hogy sokkal komolyabbak és nehezebbek pénzügyön a tantárgyak. Pont irigykedve néztem az államvizsga tételeiket, hogy olyan technológiákat kell tudniuk, mint az OLAP, OLTP, SQL, ERP, szóval összességében több informatikát tartalmaz a képzés, a pénzügyesek inkább exceleznek, és azokra a számviteli standardokra is nagy kereslet van, amiket tanulnak, akár a bankoknál is.
2022. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!