Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségire jelentkezés,...

Érettségire jelentkezés, tanulói jogviszonnyal?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet.

Anno 3 éve érettségiztem, sikeresen.Azóta van egy szakmám,most megint csinálok egyet technikumon,a másodikat.

Szeretnék érettségizni(most májusban),de nem javitót akarok írni,hanem külön egy szakmai tantárgyból emelten és középszinten,mert majd egyetemre szeretnék menni, és oda elfogadják.( több pont reményében).

Sajnos a suliban senki nem tud semmit,ha kérdésem van,vagy aki szintén érettségizne,az javítót ír,az megint más,nekik fizetniük kell.

Úgy tudom,hogy ingyenes lenne az érettségim, utána néztem ,azt olvastam ,hogy annak,aki érettségizett,de tanulói jogviszonyban van, és első szakmai tantárgyból érettségizik,annak ingyenes.

Ilyenkor hogy lenne érdemes jelentkezni,ha gyorsan akarom letudni az egészet?Ha postai úton,ha kormányhivatalon keresztül? Miket kell csatolni?Be vagy pánikolva,mert szűkös az idő.

Köszi előre is,ha bárki tud segíteni.



2022. febr. 2. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egyidejűleg középszinten és emelten is érettségizni ugyanazon tárgyból.

A jelentkezési lapot a területileg illetékes fővárosi, megyei kormányhivatalokban

vagy személyesen a vizsgát szervező középiskolában lehet benyújtani

2022. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt már megtudtam,hogy ugyanabból nem lehet!
2022. febr. 2. 17:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2022. febr. 2. 17:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Fizetnem sem kell akkor?
2022. febr. 2. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
nem kell
2022. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!:))
2022. febr. 2. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!