Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésre való jelentkezé...

Mesterképzésre való jelentkezésnél, akkor is szükséges február 15-ig elküldeni a kreditelismerési kérelmet, ha ugyan már nem rendelkezem hallgatói jogviszonnyal, de a diplomám és leckekönyvem sincs meg?

Figyelt kérdés

Ez az ELTE határozata: ,,Azon jelentkezőknek, akik a tavaszi félévben már nem végeznek olyan tanegységeket, amiket fel szeretnének tüntetni kreditelismerési kérelmükben, a kérelmet 2016. február 15-ig kell benyújtaniuk."


Ám nyelvvizsgám csak tavasszal lesz, így a felvételihez szükséges dokumentumokat csak később tudom csatolni a felvi.hu-n. Egyébiránt az is problémát okoz, hogy ha még a leckekönyvet meg is kaparintom a TO-n, a kreditelismerési kérelmeket nem tudom a Szakos Kreditelismerési Bizottsággal aláíratni, mivelhogy nincs olyan, tekintve, hogy megszűnt a szakom és az egész kar is, az utóbbi 3 évben, mióta végeztem ott. Részletes tematikát pedig végképp nem tudom, honnan szerezhetnék az adott tantárgyaimról, amiket el akarok ismertetni. A volt oktatóim szétszéledtek, van aki Párizsban él, ő pláne nem fog tudni nekem semmit segíteni.. szóval aki rendelkezik olyan információval, ami egy kicsit is segíthet ebben a reménytelen helyzetben, az ne tartsa magában. Előre is köszönöm.



ui.: Ez csak a teljes problémakör egy szelete volt, a napokban már tettem fel itt 1-2 kérdést ezzel kapcsolatban. Aki azokra, vagy azokkal együtt az egészre tud válaszolni, azt is szívesen veszem. :


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..



2016. febr. 2. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem teljesen a problémát.


Kreditelismerési kérelmet oda kell beadni, ahová jelentkezel. Ők ezután kreditelismerési határozatot adnak ki, amiben határoznak arról, hogy a diplomád megfelelő bemeneti követelmény-e a mesterképzésre, vagy csak úgy, hogy teljesítesz plusz krediteket felvétel után, vagy egyáltalán nem.


Az ilyen kérelmekhez értelemszerűen csatolni kell a korábbi helyről kapott leckekönyvet (indexet), hogy meg tudják állapítani a tényállást. Itt van pl. egy leírás, éppen az ELTE-ről, hogyan kell ezt csinálni:

[link]

"Az igazolást vagy a kreditelismerési kérelmet (a formanyomtatványok a honlapról letöltendőek) a mellékletekkel együtt egy nagy borítékban a Felvételi Irodában (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A fszt. 26-os szoba) kell benyújtani lehetőség szerint személyesen ügyfélfogadási időben, esetleg postai úton megküldeni legkésőbb 2016. július 1-ig beérkezőleg."


Itt meg egy nyomtatvány, szintén az ELTE-ről:

[link]


A leckekönyvön kívül a régi helyednek már nem sok köze van a dologhoz. A Szakos Kreditelismerési Bizottság az ELTE-re vonatkozik, ahova felvételizni szeretnél, a régi helyen mit kéne elismerniük? A tematika persze kérdéses dolog, de azt viszont meg kell tudnod szerezni a régi helyről, mert nyilván van valami jogutódja.


Az, hogy február 15. a határidő, csak a KÉRVÉNY BENYÚJTÁSÁRA vonatkozik. Teljesen véletlenül esik egybe a felvételi jelentkezési határidővel. Még idő, amíg elbírálják, és kapsz róla határozatot. A felvi-re csak a határozatot kell majd feltölteni. Ha ez nincs meg február 15-ig (nyilván nem lesz), akkor nyilván elég feltölteni a hiánypótlási határidőig (július 7., ahogy a fentebbi részben írják is).

2016. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Legnagyobb problémám, ami egyben akadálya is lehet az egész felvételemnek, a tematika. Alig kaptam néhány tárgyamról tematikát annak idején, néhányat (alighanem/félő hogy mindet) sikerült most sebtében visszakeresgélve megtalálnom, de ez édeskevés, maximum 20 kreditet tesz ki az elvárt 50-ből. Kérdés, hogy állíthatok-e össze én saját magam tematikákat retrospektíve, s úgy alles zusammen mi alapján hitelesíthetem azokat. Mert így akármilyen 'homályos' hangzatú tantárgyamról írhatok olyan tematikát is akár, ami a bemenethez (jobban) megfelel.
2016. febr. 2. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek jó kérdések, és sajnos az a helyzet, hogy a tematikák ügyében nincs semmiféle központi szabályozás. Sok esetben még az sem kapja meg a tematikát, aki éppen akkor tanulja a tárgyat, mert nincs is megírva. Még nagy neves egyetemeken is elmarad a tematikák kiadása, vagy csak alig kukázható ki valami valahonnan. Pedig ezt úgy kéne csinálni, hogy van egy központi adatbázisa az intézménynek, ahonnan egy jó darabig elérhetők a tematikák. (Ez nem lenne lehetetlen, hiszen pl. a Neptun rendszeren most is szerepel minden tárgy, sok-sok évre visszamenőleg, na ahhoz kéne hozzácsapni egy tematikát, és x ideig nem törölni.)
2016. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szívemből szólsz, ha tényleg így működne, nem lenne problémám a kreditelismerési kérelemhez szükséges tematikák csatolásával. Az a baj, hogy volt olyan tanárom, aki nemhogy tematikával nem szolgált, de teljesen mást ,,oktatott", mint amiről a kurzus címe alapján folynia kellett volna a szemináriumoknak. Éppenséggel ami eszébe jutott, vagy aktualitása folytán foglalkozott vele és diskurzus szintjére próbálta emelni az órákon. Az ilyen tárgyakról pl hogy készítsen az ember koherens tematikát... Szóval úgy összességében az ilyenek miatt megy el a kedvem az egésztől, s lassan már ott tartok, hogy visszavonom a jelentkezésemet a francba.
2016. febr. 2. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!