Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusos gazdálkodási és...

Corvinusos gazdálkodási és menedzsment alapképzés után hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
A szak elvégzése után milyen kilátásaim vannak, ha nem szeretnék mesterszakot végezni?

2022. febr. 2. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

M

BK

ÁF

2022. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán értem.
2022. febr. 3. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdődik a képzés, az első évet minél jobb eredménnyel végigcsinálod, és rögtön utána elkezdesz már a második évtől gyakornoki helyeket keresni. Elég sok függ attól, hogy hova tudsz bekerülni gyakornoknak. Ha eleve mondjuk a Vodafone-nál kezdesz, vagy a Microsoftnál (csak mondtam két random céget), az eléggé meghatározza a karrieredet később. Ha a nevesincs kft-nél vagy raktáros, az is (csak más irányba).


A gazdálkodás és menedzsment egy általános menedzsment szak, nagyon sokféle munkát lehet vele végezni. Most elkezdhetjük sorolni a sokféle üzleti foglalkozást, amiket ezzel lehet csinálni, de végeláthatatlan a sor, és legalább a felük olyan szakma, amiről eddig még csak nem is hallottál (pl. szabályozás a telekommunikációs cégeknél, vagy treasury stb.). Ehhez egy kicsit jobban bele kell látni a nagy cégek működésébe (nem annyira egyszerű, mint hogy fodrász vagy autószerelő, mert ezeket mindenki érti).


Inkább arra reagálnék, hogy nem akarsz mesterszakot végezni. Nem tudom, miért nem akarsz, de akkor viszont nehezebb, két okból. (1) A gazdálkodás és menedzsment egy nagyon általános menedzser szak, nem specializálódsz semerre, ezért igazából nem is nagyon fogsz konkrétan érteni semmihez. (Szemben mondjuk egy kereskedelem és marketing, vagy pénzügy és számvitel szakossal, akik azért alapképzéssel is már elvannak.) (2) Azok a szakmák, amik a gazdálkodás és menedzsmenthez a legjobbak, általában mesterszakosak. Hatalmas a túlképzés ebből a szakból amúgy is, tülekedés lesz a legjobb helyekért... tehát ha ide mész, számíts arra, hogy eleve érdemes mesterszakra is járni, mégpedig ha rám hallgatsz, akkor nem vezetés szervezésre, hanem helyette marketingre, vagy pénzügy mesterszakra, vagy gazdaságinformatikára, üzleti elemzőre stb. stb. Azaz specializált mesterszakra.


De visszatérve: megszámlálhatatlanul sok mindenre jó ez a diploma, de leginkább mesterszakkal együtt, és keress minél gyorsabban gyakornoki állást minél nagyobb cégnél már 2. évtől.

2022. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a negyedik félévet töltöm ezen a szakon és mesterképzésre már nagyon nem lenne kapacitásom. Próbáltam már gyakornoki helyet keresni, de mindenhol elvárás a heti 30-40 óra, amit egyetem mellett még nem tudok megoldani sajnos, gyakorlatokról nem engedik a hiányzást. Nyáron tudok majd munkát vállalni. Egyedül a logisztika területe érdekel, van esély logisztikai gyakornoknak bekerülni úgy, hogy szakmai tapasztalatom még nincs?
2022. febr. 28. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!