Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átiratkozzak az utolsó félévem...

Átiratkozzak az utolsó félévemben vagy maradjak?

Figyelt kérdés

8-os vagyok az általános iskolában és másfél éve járok ebbe a suliba. Nincsenek nagyon barátaim és most költözünk egy másik városba, így több idő lesz beérni (olyan +15 perc így fél óra lesz az odaút és aztán ott van a visszaút is…)


Van egy másik suli, amely általános iskola és gimnázium. Ma beszéltek a szüleim az igazgatóval, hogy mehetek-e oda és azt mondták hogy átiratkozhatok (jó tanuló vagyok). Igazából ez a gimnázium a legszimpatikusabb számomra és ezt jelölöm meg elsőként és közel is van hozzánk.


Szerintetek az lenne a jobb ha még a mostani sulimban ismert társasággal és tanárokkal még befejezem ezt a félévet egy kicsivel több utazással (számomra elég unalmas ebben a suliban lenni mert legtöbbször egyedül vagyok) vagy iratkozzak át hogy ismerjem valamennyire ha felvesznek? Nehéz lehet beilleszkedni abban a félévben? Lehet hogy egy kicsit több lenne az esélyem arra hogy bekerüljek a gimnáziumba ha átiratkozom.


Előre köszönöm a válaszotokat!



2022. febr. 2. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Nyolcadikos vagy. Anyukáddal beszéld meg!
2022. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat ha nincs mi ott tartson a jelenlegi iskoládban akkor szerintem menj. Ez a félev már nem számít a tovább tanulásba sem. Megirtad ha kellett a felvételit, legalább lesz időd alkalmazkodni az ottani tanulókhoz/tanárokhoz/rendszerhez. Itt igazán az a kerdes, hogy benned ez okoz a törést.
2022. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
70%

Én általában diplomatikusan fogalmazom meg a mondanivalómat,de ma nincs jó kedvem;


Az igazság az,hogy az utolsó félévben senkit nem fogsz érdekelni. Méginkább egyedül lennél.


8 év alatt mindenki megtalálja a helyét az osztályközösségben. Mindenkinek megvannak a barátai,ellenségei,számára közömbös emberek. Te valószínüleg mindenkinek a harmadik tartományba fogsz esni,ott leszel és nem tudnak majd veled mit kezdeni mert (jogosan) senki nem számít arra fél év alatt barátságok építhet bárkivel.


Ráadásul;


Fél óra? Most komolyan? Szerintem átlagosan kb. 45-50 perc míg beérek az iskolába,abban reggeli BKV-s rohamban amikor az emberek majdnem agyontapossák egymást. Egyáltalán nem nagy kunszt...


Azonban ha csak sétálni van lehetőséged (mert ha a szemem nem csal,a közlekedési eszközt nem írtál ami az esetedben nem kicsit mérvadó dolog) fél óra szerintem akkor sem világvége.


Bocsánat ha a válaszom túl flegmatikus és nyers,segíteni akartam azonban a stílusomat moderálni nem igazán volt most erőm.

2022. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes.

Fél év, egy pillanat alatt el fog repülni.

Meg most lesz/van a felvételi folyamat is, szerintem lennének gubancok is a papírokkal.

2022. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!