Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esélyesnek tartjátok hogy...

Esélyesnek tartjátok hogy eltörlik a szóbeli érettségit?

Figyelt kérdés

2022. febr. 5. 19:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
34 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Esélyesnek tartom, de egyébként egyáltalán nem szeretném, ha eltörölnék.
2022. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Áprilisban választások. Senkit se érdekel már, hogy veled mi lesz május-júniusban. Ha augusztusban lennének a választások, akkor elengednék és még hozzád vágnának egy százezrest is mellé. Így leszrják.
2022. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Azt kéred, írjuk alá a petíciót. Rendben van, győzz meg! Mert én most a következőt látom: írásbelire így is úgy is mindent meg kell tanulni, mivel központilag állítják össze, nincs alkudozás. Aki írásbelire fel tud készülni, az szóbelire is. Középszinten eleve a tanárod állítja össze a tételsort némi megkötéssel, ha valamilyen anyagrész nagyon hiányosan ment le, dönthet úgy, hogy nem teszi annyira hangsúlyossá. Emelt szinten pedig elvárható egy egyetemre készülő diáktól, hogy magától is tudjon tanulni. A kötelező tárgyakból, mint irodalom és történelem eleve nem is nagyon kell tanár, hanem inkább hátsó. Nyelvi érettségin meg kicsit hülyén hangzik, hogy nem tudsz a vakációzásról beszélni, mert azt nem vettétek.

Olyanokra meg ki se térjünk, hogy akik moziba, buliba, koncertre, színházba tudnak járni, meg össze vissza nyalják falják egymást suli előtt, azok ne akarjanak itt a halálos vírushelyzetre hivatkozni.

Szóval, mi alapján gondolod jogosnak a követelést? Miért írjam alá? Megteszem, ha sikerül észérvekkel meggyőznöd.

2022. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogják eltörölni, de ez persze függ a járványhelyzettől is. Készüljetek a szóbelire is!
2022. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene.


Én anno betegség miatt csak 9. osztályba jártam, utána 3 évig magántanuló voltam (2014-ben végeztem), nagyrészt kórházan feküdtem, ahova se telefont, se laptopot nem vihettem. Az osztályom tett rám magasról, jegyzetet se kaptam, csak a tankönyveim voltak és a szüleim segítségnek. Se online oktatás, se tanár. És mégis megcsináltam, ráadásul mindent emelt szinten.

Nem a járvány ellen vagyok, több rokonom halt meg benne az elmúlt 2 hónapban. De aki ennyire nem tud pár oldalt megtanulni, az már csak hisztizik. És ez nagyon meg is látszik a mostani egyetemistákon.

2022. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Múlt télen és tavasszal nagyon sok nebuló és tinédzser beleélte magát, hogy mostmár mindörökre online oktatás lesz, és no more szóbeli érettségi. Ideje lenne végre visszaszállni a Földre, akinek ez nem megy, annak esetleg segíteni.
2022. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!