Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nyelvi előkészítős osztályok...

A nyelvi előkészítős osztályok mennyire segítenek felzárkózni vagy használható nyelvtudást adni?

Figyelt kérdés

Szerintetek van értelme ilyen osztályokat is megjelölni?

Megéri azt az egy évet vagy inkább hanyagoljam szerintetek?



2022. febr. 7. 18:51
A kérdező szavazást indított:
Szerintem nagyon sokat segít az az egy év
Szerintem kevesebbet segít mint kéne de több a semminél
Szerintem fölösleges, mert nem segít túl sokat
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez suli és tanárfüggő, amikor én jártam, akkor nagyom hasznos volt és nem bántam meg. Főleg, hogy az a plusz 1 év nem csak ahhoz segített hozzá, hogy 3 középfokú nyelvvizsgával ballagjak gimiből, de a továbbtanulást is jobban át tudtam gondolni a plusz idő miatt.
2022. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem tanárfüggő és persze az is fontos, hogy az ember mit akar kihozni belőle. Nekem csúcs tanáraim voltak, élvezettel tanultam. Angol volt a haladó nyelvem és német a második. Én beleadtam apait-anyait, mindkét tárgyból lett érettségim (németből emelt), angolból C1, németből B2 (de Goethe Institut-os) nyelvvizsga és mivel 10.ben letettem az angol érettségit, felvehettem 3. nyelvet, így 2 évig tanultam oroszt, amiből azóta szintén lett nyevvizsgám, viszont a társalgási szintre simán elég volt az a két év.


Szóval én nagyon ajánlom ,szerintem nem időpocsékolás. Csak nyilván a hozzáállás is szükséges, mert sokan valóban csak lébecolnak.

2022. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én pesten a Bezeviczyt és a II. Rákóczit és vácon a Madáchot néztem ahova menni szeretnék és van ilyen nyelvi előkészítős osztály.Viszont én eddig angolt tanultam már első osztály óta de nem igazán értem/megy.Tehát igazából itt azon van számomra a hangsúly hogy mennyire lehet egy ilyen plussz egy éves nyelvi előkészítős osztállyal felzárkózni.De az angol mellé még szívesen felvenném a franciát vagy az olaszt.Szerintetek ez lehetséges?
2022. febr. 7. 20:06
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Attól is függ, milyen nyelvtudással mész oda. Nekem angolból és németből is alapszintű tudásom volt csak és így rengeteget jelentett az az egy év, minden nap két óra az adott nyelvből, nagyon intenzív volt. Persze tanárfüggő is, de pl nekem gyengébb angol tanárom volt, de mégis egy kis szorgalommal és igyekezettel c1re meg tudtam tanulni. Emellett nekem jó nyelvérzékem is volt és szívesen tanultam őket, simán meglett a két C1-es nyelvvizsga, plusz német emelt érettségin könnyen behúztam a 94 százalékot, úgy hogy csak az alap órákra jártam (mondjuk nagyon jó némettanárom volt).

Volt viszont olyan osztálytársam, aki pl haladó angollal jött (kezdő német) és gyakorlatilag végig unatkozta a nulladik évet, semmi újat nem tanult. Neki teljesen felesleges volt ilyen szempontból.

Szóval ez több mindentől is függ, én személy szerint nem bántam meg, továbbtanulás szempontjából is jól jött még az az egy év.

2022. febr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Az attól függ. Én ilyen szakon vagyok, ezért is merek ilyen magabiztosan állást foglalni.


Akkor, és csak akkor éri meg erre a szakra menni, ha ismered magad, tudod, hogy nem fogod ellébecolni azt az évet, hanem odateszed magad, és tanulsz. Máskülönben felejtsd el.


Lehetnek akármilyen jók a tanáraid (és mindegyik úgysem lesz az) önszorgalomra is nagyon szükséged lesz, ha jutni akarsz valamire.

Na, ez nekem nem volt, és amilyen ostoba voltam, bele sem gondoltam, hogy éppen elpazarolok egy évet az életemből. Mostmár nagyon bánom, hogy nem használtam ki igazán.

2022. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

1-es

Biztos így volt nálad, ezt nem vonom kétségbe, de szerintem alapból, mivel életkortól függetlenül minden 12-es ugyanazt csinálja, nincsenek magy különbségek, ezért hiába vagy már 19 vagy 20 éves, nem fogod jobban tudni, hogy mit szeretnél, mivel ugyanolyan tapasztalatlan vagy, mint az 1-2 évvel fiatalabb évfolyamtársaid.

Persze ez nem törvényszerű, de én erre gyakrabban látok példát, és tartok tőle, hogy velem is ez lesz.. xd

2022. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Szakgimikben ez csak olyan mézesmadzag, hogy többen menjenek oda...
2022. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-6-os vagyok.

Nem szakgimibe járok.

2022. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Ésgimnáziumokban" dettó. De tudom, hogy nem csak ott vannak ilyen osztályok.
2022. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!