Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tunátok ajánlani felvételi...

Tunátok ajánlani felvételi előkészítőket?

Figyelt kérdés
A lányom most lesz 8.-os és szeretném ha járna szóbeli és írásbeli felkészítőre. Ha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban kérlek írjátok le.

2021. júl. 18. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdemes menni, ezt nem kell ragozni. Csak az ára miatt lehet mérlegelés tárgya.
2021. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi előkészítők általában egyben szoktak lenni,nincs külön írásbeli és szóbeli előkészítő.

Vagy jobban mondva,inkább csak írásbeli előkészítő szokott csak lenni.


Az írásbelire két dolgot tudok ajánlani.

Az egyik ilyen,hogy az előző évi feladatlapokat szorgosan töltögesse ki.

[link]

(A pótfelvételiket is csinálgathatja.)


A másik,amit ajánlani tudok,az a felkészítős könyvek.

Én a Mozaikosokból készültem,szerintem nagyon jó szerzemények,csak ajánlani tudom

[link]


A szóbelire meghát...általában gimnáziumokban nem is a tudásra kíváncsiak,hanem inkább magára az egyénre.

Tontos,hogy szóbelin ne mondja meg,hányadikként jelölte meg az adott iskolát és tagozatot!

Inkább mondjon el mindenféle jót az iskolára,miért akar ide jönni,milyen ambíciuzos céljai vannak az életben.


Én,amikor szóbeliztem,azzal nyűgöztem le a tanárokat,hogy milyen életcéljaim vannak és hogy milyen jó ez az iskola:D Azon kívül,hogy megadták a max. pontszámot,még külön meg is dicsértek.:)


Szóval tényleg,ne feszüljön rá a szóbelire,mondjon el mindenféle jót.

2021. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben van még valami kérdésed,óhajod,írd meg!
2021. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Sok iskola ingyen is tart a diákjainak, szerintem érdemes megvárni a jelenlegi iskolájában lesz-e erre lehetőség.

Ha nincs, akkor ahogy előttem is írták a legjobb ha kitöltögeti az eddigieket és utána megnézi mit rontott és hogy kellett volna.

A középiskolák is szoktak tartani, annak is érdemes utána járni hogy ami szóba jöhet mint leendő suli, ott valamelyikben van-e. (Általában ilyenkor megnézik a diákokat, mennyire szorgalmas, mit tud. Itt egy jó benyomással akár bent is lehet akármilyen is lesz a felvételi.)

2021. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előkészítő mellett szerintem fontos, hogy az elmúlt évek feladatsorait és pótló feladatsorait is töltögesse a lányod otthon. Itt mérhető le legjobban a fejlődés. Ha valamelyik feladattípus nem megy, és ti sem tudtok segíteni, akkor kérjetek segítséget magántanártól.


Ha valami nem menne, akkor segítség lehet még a feladatokat, illetve feladatsorokat megoldó oktatóvideók. Elmúlt évek feladatsorainak magyarázó videói a YouTubeon is fent vannak. (Próbálj így rákeresni: Központi felvételi feladatok vagy központi felvételi - 8. osztály)

Fizetős oldalakon is vannak matek feladatsorokat megoldó és magyarázó videók, pl: [link] Itt a demó videók ingyenesen megtekinthetőek.


A webkurzus oldalára is raktak fel ingyenes oktatóvideókat. [link]


A szóbeli pedig lehet egy beszélgetés, szövegértés amire nem igazán lehet készülni, illetve tantárgyi felvételi is. A tantárgyi felvételi tagozatonként eltérő, és a követelményeit a legtöbb iskola felrakja a honlapjára. Ha indít a kiszemelt középiskola szóbeli előkészítőt, akkor arra mindenképpen érdemes jelentkezni, de amúgy ez elég ritkaság.

2021. júl. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát
2021. júl. 19. 05:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom tavaly volt 8.-os, most kezdi majd a gimit úgyhogy a saját tapasztalatainkat írom le. Nálunk az első helyen jelölt gimnázium tartott a központira is előkészítőt és a szóbelire is mivel tárgyi szóbeli volt (biosz-kémia) A lányom végül egyikre sem járt mivel túl messze volt az iskola és nem ért volna oda az általánosból időben. A legtöbb általánosban a központira szokott lenni előkészítő, nálunk a heti 4 matekból heti 1 óra mindig előkészítő volt a magyar pedig 0. órában volt tartva. Ez mellett sokan jártak még magántanárhoz is, főleg matekból. Szóbelinél meg sok helyen csak szimpla beszélgetés van inkább, nem mennek bele annyira a tárgyi dolgokba. Ahova a lányom jelentkezett ott viszont tételeket kellett kidolgoznia és a szóbelin húznia kellett. Ehhez magántanár nem nagyon kellett mivel ezek nagy része magolós volt, ha valaki akarja akkor otthon is simán meg tudja tanulni ha kidolgozta a tételeket. Végül az ideiglenesben 16. volt és felvették az első helyen jelölt iskolába minden probléma nélkül. Szerintem fontos hogy ne helyezz akkora nyomást a gyerekre azzal hogy ezen fog múlni az élete stb. Mármint nyilván befolyásolja a jövőjét de sokan ilyen stresszel mennek központit írni (az alap stresszre az új hely, új helyzet miatt még ez is rájön) és sokaknak ezért nem sikerül megírni jól hiába gyakoroltak rá akármennyit is. Nyilván ösztönözd hogy gyakoroljon, tanuljon de ha fontos neki hogy hova megy továbbtanulni akkor magától is tudni fogja hogy mit és mennyit kell gyakorolni. Amúgy sok sikert a lányodnak, kívánom hogy bejusson az álomiskolájába!
2021. júl. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok a lányodnak, és köszönjük!
2021. júl. 19. 12:41
 9/9 anonim válasza:

Szia én náluk tanultam és tetszett:

[link]


vannak ingyenes tesztjeik, amiket ki is javítanak itt is rátalálsz:

[link]

2021. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!