Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy évekre visszamenőleg kiadták a diplomákat nyelvvizsga nélkül?

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Jó politikai fogás volt.

Amúgy igazságtalan

2022. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Egyet értek az egyessel, másfelől viszont feleslegesnek is tartom a nyelvvizsgát. Két nyelvvizsgát csináltam meg, az életben nem lesz rá szükségem a szakmában.
2022. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Bizonyos szakokra eleve meg kéne szüntetni a nyelvvizsga követelményt. Természetesen nem mindre, sőt, a nyelvi szakokon szigorítani is lehetne, hogy az adott nyelvből legyen nyelvvizsga, illetve angolt megkövetelni az informatikában, mert ott az az alapnyelv, meg egyéb szakoknál ahol valamelyik nyelvre épül, vagy nagyon szoros köze van hozzá, ott az adott nyelvet előírni. Viszont például a művészeti szakokon teljesen fölösleges, az ő agyuk nem áll úgy rá a nyelvre, ezért nekik kínokkal ér fel letenni, ezt ilyen szakokon oktató egyetemi tanárok mondják. Vagy ha nem is teljesen eltörölni, de legyen elég az alapfok. Szerintem nem gond, hogy kiadták, mert az imént leírtak miatt alapból elhibázott a jelenlegi rendszer, én még a most diplomázóknak is kiadnám és a következőtől bevezetném a leírtakat.
2022. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Vegyes érzéseim vannak. Egyrészt nonszensznek érzem a dolgot, hogy a vírusra hivatkozva ennyi ember megkapja a diplomáját az eddig megszokott extra követelmény nélkül. Másrészről közben hülyeségnek tartom, hogy követelmény a nyelvvizsga. Harmadrészről meg felfoghatatlan számomra, hogy hogy jut el valaki úgy a diplomáig, hogy egyetlen idegen nyelven se beszél középszinten.
2022. febr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

#4 Utolsó kérdésre a válasz: nagyon egyszerűen.

Általánosban belekényszerítettek negyedikben a németbe, mert korábban másfél évig más városban nemzetiségi iskolában tanultam (utáltam az egész helyzetet, a sulit, a családi változásokat, nem törtem össze magam). Negyediktől nyolcadikig három nyelvtanárunk volt. Háromszor vettük végig a negyedikes tankönyvet (utólag megtudtuk, hogy volt olyan közöttük, aki pár leckével járt előttünk), a nyolcadikos tankönyvet el sem kezdtük már.

Gimiben a némettanár befejezte, amit elkezdtél és megdicsért, nála művészet volt a rossz jegyeket összehozni. Érettségire közösen kidolgoztuk a tételeket, túléltük.

Fősulin egy évig jártam németre, csak hogy belerázódjak kicsit a nyelvvizsga miatt, hülyének éreztem magam, mert olyan egyébként alap dolgokkal találkoztam először, hogy mögen ige, mert mi mindig körül írtunk mindent, ich lese gern, ich schlafe gern stb. (Alap komplex meg lett).

A mester képzéshez középfokú, komplex kellett már (munka, család iskola mellett), csoporttársak javaslatára lovári, nyáron pikk-pakk tökmindegy, mert úgysem használunk idegen nyelvet.


Most amennyire időm, és energiám engedi próbálkozom az angollal. Arra sem lesz szükségem, de legalább valamennyire érdekel.

2022. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Hülyeség volt. Így innentől kezdve mindenki jogosan fogja követelni a nyelvvizsga-amnesztiát.
2022. febr. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Felháborító és elkeserítő.
2022. febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Felháborító
2022. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Érettségi szóbeli nélkül, diploma nyelvvizsga nélkül, itt így mennek a dolgok...
2022. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem külön kell választani a problémát.


-Van egy szűk réteg, ami amiatt aggódik, hogy emiatt rosszabb szakemberek kerülnek ki.


Azok a területek, ahol fontos a nyelvtudás már most alapkövetelményként elvárják. Így hiába van diploma, ha nincs nyelvvizsga vagy bizonyított nyelvtudás meg van lőve az ember.


Ahol meg nem fontos a nyelvtudás a kötelező nyelvvizsga csak egy jóformáltsági, általános műveltséget adó semmit mondó követelmény, ami igazából semmit sem ér.


Tehát ahol fontos és kell ott úgyis megkövetelik, ahol nem kell ott meg alapból hülyeség volt a nyelvvizsga követelés.


-A nagy többség meg azzal a mentalitással áll hozzá, hogy "Nekem is szívnom kellett a nyelvvizsga szerzéssel. Igazságtanlan, hogy nekik könnyebb dolguk volt."


Ez meg klasszik magyar rosszmájúság, ami ellen nem lehet mit tenni. Bennem is vannak néha ilyenek, de a nyelvvizsga terén pont nem, mert 16 évesen elintéztem egy életre két C1-el, így és azóta nem is stresszelek ezeken.


Általánosan beszélve a nyelvvizsga csak egy extra akadáj, amit meg kell lépni, hogy diplomád legyen. Tehát egy extra szűrő, ami biztosítja, hogy még kevesebb ember diplomázzon, ami jó mert jelenleg talán picit túl sok is a diplomás a könnyebb szakokon és kevés a nehezebb műszaki részlegen ahol hiány lenne és az ottani diákoknak meg már tényleg mindegy, hogy át kell lépniük egy extra akadályt.


Az szerintem nem nagy probléma, hogy ezt az extra szűrőt kikapcsolták egy kis időre és emiatt pár ember könnyebben szerzett diplomát. Ezt még nem érzi meg a társadalom egésze.


Itt csak az irigykedő embereknek van problémája, akik emlékeznek, hogy mennyi plusz energiát kellett belefektetni a nyelvvizsgába, hogy lediplomázhassanak.

2022. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!