Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy visszamenőlegesen mindenki megkapja a diplomát nyelvvizsga nélkül?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 18. 16:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%

Igen.

Én eleve nem vagyok híve annak, hogy nyelvvizsgához kössük a diplomát.


Akinek kell az szépen megtanulja.

Akinek meg nem kell, azt ne szívassuk feleslegesen.A nyelvvizsga idő és pénz.



A világon nincs még egy olyan ország, ahol nyelvvizsga nélkül nem kapsz diplomát.


De, mit várunk olyan országtól, ahol még az ablakpucoló munkástól is OKj-t várnak el?

2020. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2020. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%
Persze, eleve nem értem minek a nyelvvizsga egy diplomához. Ahogy az első írja, majd akinek kell az megtanulja később.
2020. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
42%

Vagy, az is jó megoldás, hogy az egyetemen tanulják a diákok kredites tárgyként a választott szakmai nyelvet.


A végén pedig szigorlatot tenni, aminek a szintje B2 szakmai lenne.



A jelenlegi gyakorlat viszont szar, tipikus komcsi országokra jellemző.


Valaki lerak 16 évesen egy B2 általános angolt.Mire lediplomázik, megmarad abból,hogy yes meg no.

2020. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
44%

Jóhogy.

Még pár év és 6 általános végzettséggel el tudunk menni agysebésznek, ki olyan marha, hogy ezzel nem ért egyet?

2020. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Jelenlegi helyzetbe igen, viszont egyáltalán nem hiszem, hogy könnyíteni kellene a későbbiekben. Nem tudom mi ez a nagy idegennyelvtudás ellenesség itthon, de úgy gondolom, hogy a jelenlegi szabályozást kellenem megtartani.
2020. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%

"Nem tudom mi ez a nagy idegennyelvtudás ellenesség itthon,"


-A nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással.


-Nincs idegebnyelvtudás ellenesség, hanem csak logikátlanságellenesség.



-Ne csinálunk mégjobban kommunista országot ebből az országból.Az tanuljon nyelvet, aki akar és, akinek szüksége van rá.

2020. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, I understand mit das, brilliant ötlet.
2020. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%
A diplomámhoz kellett középfokú nyelvvizsga, sikerült is elsőre szerencsére. Ez több mint 10 éve volt, azóta egyszer nem kellett megszólalnom az adott nyelven (német), ellenben angolul tudnom kell kommunikálni, pedig ahhoz nincs is semmiféle képesítésem. Igen, valóban sok értelme volt a nyelvvizsgának!
2020. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Azoknak megadnám előlegbe a diplomát, akinek ebben az évben lenne a záróvizsgája, de természetesen le kéne tennie a veszélyhelyzet után x hónapon belül. Az szerintem egyáltalán nem fair, hogy valaki 10 éve nem képes lerakni egy nyelvvizsgát és most hirtelen a semmiért az ölébe hull a diploma. Mások meg pénz energiát nem kímélve kiszenvedték a sikeres vizsgát.
2020. ápr. 18. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!