Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mesélni az ELTE-BTK...

Tudnátok mesélni az ELTE-BTK kommunikáció-és média szakról?

Figyelt kérdés

Most felvételizek és nem tudom még, hogy melyik egyetemet írjam előre. Alapból érdekelne, hogy milyen a közösség, a tanárok, az órák, mennyi órátok van egy héten, tudtok e mellette dolgozni, milyen volt a gólyatábor, könnyen találtatok barátokat, vagy bármi ami eszedbe jut! :)


Ha csak BTK-s vagy, akkor az is jó lenne, ha csak általában a karról mesélnél, meg a gólyatáborról, és komos ismerőseidről vagy amiket tőlük hallottál



2022. febr. 9. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Semmi értelme, ne menj ilyen szakra. Alibi, semmitmondó bohócképző
2022. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
En is ilyen szakon vegeztem, azota is a seggemet torlom ezzel a 2 diplomaval es 3 muszakban dolgozom netto 200ert.
2022. febr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Miuátán elvegeztem a McDonald’sban sikerült elhyezkedni mint kiderült csak papírnehezéknek jó a btks diploma.
2022. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ez volt a kérdésem! :D
2022. febr. 9. 22:52
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Mirol akarsz tudni? A soha, semmire nem kello, teljesen ertelmetlen szemiotika kurzusrol?
2022. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tényleg tök jó lenne, ha a saját kis életetekkel foglalkoznátok, ha a kérdésre nem tudtok válaszoni :) Ha meg nem sikerült elhelyezkedni, az a te hibád nem máséxd nekem naponta dob fel a facebook állásajánlatokat, amihez egy ilyen diploma tökéletes nettó 350k-tól, szóval lehet csak tanulni kellett volna, meg dolgozni mellette vagy csak egy jó gyakornoki helyet keresni lol
2022. febr. 10. 18:12
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Lol. Akik ideírnak, azok sose hallottak még marketing szakemberekről?
2022. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Kedves 7-es, de igen hallottunk marketing szakemberekről, ők általában nem csak marketing szakemberek, hanem közgazdászok is. Kereskedelem és marketing, illetve Marketing Msc-t végzett hallgatók kerülnek ide, és sokszor tapasztalom, hogy így sem egyszerű elhelyezkedniük marketing területen. Legtöbbször végül ők is valamilyen logisztikai vagy pénzügyi területen kötnek ki, ugyanis marketing területen még közgazdászként sem egyszerű elhelyezkedni. Nem hiszem, hogy egy kommunikáció és média tudomány szakon végzett embernek nagyobb esélye lenne.
2022. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az egyik legközelebbi barátom járt kommédra (én másik btk-s szakon voltam).


A közösség amúgy nem volt rossz, bár ez minden évfolyamon más és más nyilván. A tárgyai nem voltak általában túl nehezek, de ez is az előzetes tudásodtól függ. Rengeteg olyan szakember tart órát, aki nem csak az egyetem/akadémia falai közt mozog (pl. alapból újságíró).


Azért érdemes első vagy nagyon max második év után keresni olyan területen részidős melót, amiben később is szívesen dolgoznál. Ha pl az online marketing az, akkor ilyet. Ha újságírás, akkor pl szoktak hirdetni különböző hírportálok/tv csatornák/mitt'omén gyakornoki pozikat. Ez azért érdemes, mert az egyetemen jórészt elméleti tudást és szemléletmódot kapsz, ami persze hasznos, de célszerű már egyetem alatt orientálódni valamilyen irányba, hogy valamilyen gyakorlati tudás birtokába kerülj.

2022. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es, köszönöm a válaszod! Azt megkérdezhetem, hogy te milyen szakra jártál és arról mi a véleményed?
2022. febr. 13. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!