Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire éri meg a kommunikáci...

Mennyire éri meg a kommunikáció és médiatudomány BA, illetve a televíziós műsorkészítő FOSZ?

Figyelt kérdés

A továbbtanulás előtt állok és elsőnek mindenképpen FOSZ-ra, majd onnan alapképzésre mennék tovább. Nézelődtem és megtetszett a televíziós műsorkészítő felsőoktatási szakképzés. Utána továbbmennék kommunokáció-és médiatudomány alapképzésre.

A kérdésem az lenne, hogy aki elvégezte a képzések valamelyikét, az milyen könnyen tudott vele elhelyezkedni? Mennyire kemény, maga a szak?



2022. febr. 7. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Büfészak, nulla kilátással.
2022. febr. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Komm és médiatudományt végeztem. Nem éri meg. Egy olyan ember van a csoportunkból, aki a szakmában dolgozik..
2022. febr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
24%
Ha nem a zs betűvel kezdődő népcsoport tagja vagy, akkor az esélyed a nullával egyenlő.
2022. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem is büfészak. Én ilyet csak egy normális egyetem után végeznék el, ha a tv-ben, rádióban szeretnék dolgozni. Nulla tudást ad.
2022. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
85%

Könyörgöm ne higgy a fentieknek, semmi sem "büfészak", ha tényleg érdekel és van elég motivációd hozzá. Én ugyanezen gondolkodom, 20 évesen most tudatosult bennem, hogy egyedül a média és azon is belül a filmezés érdekel a legjobban és hajlandó vagyok bevállalni egy "büfészakot", mert semmilyen előzménytudásom nincsen hozzá, de a foszkon megtanítanak rá és ha vagyok olyan kitartó, hogy ezzel foglalkozzak majd a jövőben, akkor fogok is. Ha pedig rájössz közben, hogy mégsem a te világod, sosincs késő megkeresni azt, ami tényleg az.

Szerintem vágj bele, én is épp jelentkezés előtt állok. Ne hagyd, hogy random nagytudású idegenek, akik valószínűleg a legjobb egyetemet végezték és most úsznak a pénzben megmondják, hogy mi a jó választás számodra:)

2022. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5

Majd meglátjátok. Persze, lehet tanulgatni olyan dolgokat is, amivel vagy szerencséje van az embernek vagy éhenhal, de azért ha majd neked kell felelned magadért pénzügyileg, átgondolod, hogy mennyi évet töltesz főállásban egy hobbiszakkal.


És mielőtt elkezdesz ugatni: igen, jártam oda, igaz, sokadik diplomám, így én megtehetem, hogy szórakozásból csinálom, mert már van, amivel meg tudok élni és azt tudom színesíteni ilyen és ehhez hasonló szakokkal.

2022. febr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
95%
Az ugatni szót hagyjuk már el, elvileg egy felnőtt ember vagy. Abban, amit írtam semmi támadó jellegű nem volt, egyszerűen idegesít, hogy ennyire leírnak valamit, amihez közük sincs. Főleg az első komment a “nulla kilátással”. Hagyjuk már, ezek a szakok nevelik ki az igazán tehetséges embereket, és ha 100 diákból 30 kezd a szakmával valamit, akkor egyik sem büfészak. Ez a kifejezés egy irgalmatlan nagy butaság és a használóját is leírja. Ha valamit szeretsz csinálni, értesz hozzá, akkor előbb utóbb észrevesznek az emberek, főleg a mai média világában. Nem fogok elmenni egy szaros marketing vagy közgáz egyetemre, mert azokkal azonnal felső pozícióhoz jutok, fasza fizetéssel, de cserébe utáljam, amit csinálok. Nyilván ez nem vonatkozik arra, aki ezt szereti:))
2022. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!