Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS Nem tudok dönteni! Tudnáto...

SOS Nem tudok dönteni! Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves lány vagyok és eléggé mélyen benne vagyok egy ilyen depresszív hullámban, nem igazán hiszek magamban, folyton szorongok, sok mindentől félek. Jelenleg itthon vagyok, mert szeptemberben egy olyan szakon kezdtem meg a tanulmányaimat, amivel nagyon nem voltam elégedett. Olyan alapon választottam, hogy a név alapján jól hangzott, el tudtam magam képzelni néhány ehhez köthető munkában, viszont a követelményekről nem tájékozódtam eléggé, menet közben rájöttem, hogy a könnyebb tárgyak se érdekelnek, úgyhogy abbahagytam

Aztán most itt a dilemma

Azon gondolkodtam, hogy Anglisztikára mennék tovább, hogy 2 mesterképzés után angolt tanítsak, de valahogy túl hosszú időnek tűnik nekem és úgy hallottam sok ott az angol töri, irodalom és én sajnos nem szeretek túlzottan olvasni. Mármint jó a szövegértésem és belelátok dolgokat abba, amiket elolvasok, szépen elemzek verseket, de, ha kinyitok egy könyvet (önszántamból) 90%, hogy nem olvasom végig és a felénél vagy előtte abbahagyom

A másik szak, ami tetszik, az az angol-földrajz szakos tanári, de itt is tartok tőle, hogy mi lesz velem, hogy túl hosszú, hogy BP van hozzám a legközelebb, ahol tanítják (kicsit tartok amúgy a fővárosi nyüzsitől), ha messzebbi kisebb városba jelentkeznék, akkor, ha nem lenne helyem koliba, csomó pénzt elvinne az albérlet, meg rengeteget kéne utazni. Viszont nagyon jó voltam mind angolból, mind földrajzból a gimis évek alatt, s csak azért nem mentem erre, mert mikor felvételiztem, akkor vagy nem volt vagy nem találtam ezt a szakot az ELTE-n

Tetszik még a tanítói pálya, van is a közelemben 2-3 hely, ahol tanulhatnám, de nem tudom, mennyire való nekem, mekkora felelősséggel jár, élvezetes-e hosszú távon

Illetve még az óvónőin gondolkodom, mert nagyon szeretem a kicsiket, minden szülő (ismerősök, idegenek is) azt mondja, jól bánok a gyerekekkel és látszik rajtam, hogy szeretem a gyerekeket. Viszont nem tudom, hasznosnak érezném-e magam. Mennyi szerepem van nekem így mások életében? Ha valakiből bűnöző lesz vagy megöli magát később, akkor biztos azt fogom majd gondolni, hogy "ha észrevettem volna, hogy mennyire rossz a helyzete otthon, másképp csináltam volna mindent" és magamat hibáztatnám

Fájdalmasan éretlen és döntésképtelen vagyok. Bármilyen munkát képzelek magam elé, mindig ott lebeg előttem, hogy "mi van, ha rosszul választok?" "mi van, ha rosszul csinálom?" "mi lesz, ha utálnak a kollégák?"

Komolyan, semmit se merek elkezdeni (sport, munka, párkapcsolat, új egyetem), mert félek a felelősségtől és attól, hogy elszúrok dolgokat. Régen gyakran éreztették velem, hogy nem érdemlem meg a jó jegyeimet, majd rosszabbul tanultam, aztán feltornáztam magam ilyen 4.4-re és a szüleim kinevettek, hogy biztos a Covid és a puskázás miatt van. Anyámnak is sírtam már párszor, hogy nem hiszek magamban és nem érti miért. Ő azt gondolja, hogy mindig csak pozitív megerősítést kaptam és, hogy én vagyok a legokosabb a 3 gyereke közül, csak túl lusta vagyok, ezért nem látszik ez. Tartok tőle, hogy téved.

Azon kívül, hogy menjek pszichológushoz (amit már halogatok 2 éve legalább), mit tanácsoltok, mi alapján válasszak e közül a 4 közül 3 szakot, amit megjelöljek?



2022. febr. 9. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egy szakot abbahagytál amiatt mert nem néztél eléggé utána mi zajlik ott, akkor légyszi ne csak hallomás alapján dönts másodszorra is. Igen, nem meglepő módon anglisztikán sok az angol töri, irodalom, de ezt és még többet is megtudhatsz a képzésről ha legalább megnyitod a kiszemelt egyetem honlapját...


Ha van érzéked a gyerekekhez szerinted és mások szerint is, tanulj nyugodtan óvónőnek. Fejezd be az önmarcangolást/mártírkodást, hogy mi lesz ha... Mindig lesz valahogy.

2022. febr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a tanítót javaslom a felsoroltak közül. Hamarabb el lehet végezni,mint egy tanárit,de tanítani fogsz majd. És gyerekek között leszel.
2022. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Írj be most mindent, akkor még van 4 hónapod dönteni. Menj el pszichológushoz!
2022. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Aztan majd pár év múlva lesz itt a gyakorin még egy friss diplomás tanár vagy óvónő, aki jön panaszkodni, hogy éhen hal a fizetéséből.

Kérdező, minden rosszindulat nélkül írom ezt. Nagyon fiatal vagy, és nagyon dicséretes, hogy segíteni akarsz, és jó dolgok is érdekelnek, és valóban nem minden a pénz. De azon gondolkodj el hogy anyagilag később hogyan tervezed az életedet, hogyan leszel önálló, hogyan lesz lakhatásod stb. Nem minden a pénz, de ha az nincsen, akkor az összes többi is borul. Az az alap, és utána kell tovább lépni,nem csak leragadni a pénznél. De anélkül nem megy.

2022. febr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lepontozhattok, 20 evesen én is úgy gondolkodtam, hogy a pénz majd megoldódik magától, a lényeg az, hogy szeressem amit csinálok. Fontos is, hogy szeressem, de a pénz nem oldódott meg magától. Szóval kérdező, a saját érdekében gondolkodj el azon, amit fentebb írtam. Aztán miattam úgy döntesz ahogy akarsz, és ti is nyugodtan nyomhattok még egy pirosat, az én lelkem attól ép marad. Ha már mindenképp a tanári, én biztos tanulnék mellette valami olyat is, amivel pénzt is tudok később keresni. Persze ha gazdag a család, lesz lakásod általuk, orokolsz is nagyobb összeget belathato időn belül akkor semmi gond.

Angolt persze tudsz magánban is tanítani kereset kiegészítésul, ami talán pár évig buli is, míg nincs párod, gyerekeid, aztán utána rajossz, hogy jó lenne magán élet is.

Egy érv szól a tanár mellett:ha gyereked van, otthon tudsz lenni akkor, mikor nekik is tanszünet van.

2022. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!