Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van aki tudja, hogy tavaly az...

Fixpont kérdése:

Van aki tudja, hogy tavaly az Eötvösbe hány ponttal lehetett bejutni? A 01.20-án megírt felvételik után 1 héttel az állam rendelkezik az statisztikákkal, mégis sem az állam, sem az iskolák döntő többsége nem ad ki infót. A tanulóért ki van amúgy?

Figyelt kérdés

#középsikolai felvételi
2022. febr. 10. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt meg tudod nézni.(Válaszd ki legfelül a felvételiző évfolyamát!)

[link]

2022. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A [link] oldalon a pontszámítás hibás, 40+60 ill. 60+40 pont kapható NY osztály esetén kapható 110 a központi felvételin. Nincs egy egymondatos kifejtés hogy a szóbeli ponthatár az a készítő szerint micsoda. A sulik csak azt a pontot teszik közzé, ami felett behívnak szóbelire.
2022. febr. 10. 17:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Az Eötvös gimiben (Budapest) több tagozat is létezik. Melyikre vagy kíváncsi? (hat vagy öt vagy 4 osztályos képzés)

Az átlag az AKG szerint nyolcadikos vizsgázók: magyar 34,5 – matek 29 pont. Ez ha jól tudom akkor a náluk írt diákok átlaga. A több éves tapasztalat alapján az országos átlag ennél kb 1 ponttal kevesebb.

Nem tudom, hogy milyen információkra vagy kíváncsi az iskolák részéről.


A szóbeli behívási ponthatárt azért nem közölték még, mert február 18-ig lehet jelentkezni a középiskolákba és majd a jelentkezők eredményeinek függvényében állapítja meg az Eötvös, hogy melyik tagozatra mennyi a behívási határ.


OFF: A felvételit január 22-én írták.

2022. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, a tavalyi felvételi ponthatár és szóbeli behívási ponthatár is látható a táblázatban. Ha az egeret a pontszámon tartod, akkor a magyarázat is megjelenik.
2022. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Drágáim! Nem fogyatékos vagyok, mert akkor nem érdekelne az Eötvös... Leírtam, hogy a javasolt honlapon a számítás rossz. Az Eötvös oldalán más a számítás az egyes tagozatoké eltérő. De mindegy. A nagy kérdés az, vajon tényleg mindenkinek ezen az oldalon kell érdeklődnie csak mert az állam - ami állítólag a tanuláshoz való jogot garantálja - közben elsumákolja az általa ismert adatokat? Örülök, hogy van egy autodidakta, aki felpötyögte a számokat a kis oldalára, de nem ez a megoldás. Nem kell válaszolnotok, költői a kérdés, és a sulik továbbra is kapcsolatok alapján vesznek fel diákokat, amíg a rendszer ilyen.
2022. febr. 10. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!