Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban annyira haszontalanok...

Valóban annyira haszontalanok a nyelvszakok, mint amennyire beállítják őket?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy lehetetlen vele normális állást találni, ezáltal a fizetés sem valami rózsás. Esetleg valakinek van tapasztalata ezekkel a szakokkal kapcsolatban? Leginkább az orosz nyelv irányába mennék, ez érdekel engem a legjobban, de ezek a “sztereotípiák” mindig elbizonytalanítanak.

2022. febr. 12. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, milyenek az ismeretségeid és milyen szintre tudod felfejleszteni magad. Mert ha eljutsz egy olyan magas szintre, ahol akár politikai vitákon tolmácsolsz, akkor azért igencsak jól lehet velük keresni. Legalábbis, én ismerek olyat, aki az arab nyelvek egyik specializációját kiválóan beszéli és a migráns áradatkor hívták tolmácsolni a határra. 20 ezer/óra volt a fizetsége. Azért szerintem az elfogadható összeg.
2022. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Talán inkább az a gond velük, hogy "improduktív" szakok.
2022. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Az orosz nyelv szerintem hasznos, de a nyelvszak maga nem az. Kar, hogy nincs alapszakon fordito-tolmacs kepzes, szerintem tobb ertelme lenne, mint letolni egy nyelvszakot. Az angolra szoktak amugy leginkabb azt mondani, hogy haszontalan, mert ha valaki csak angolul tud tenyleg marad a helpdesk es a szolgaltatoszektor szepsegei, esetleg valami general adminisztracios munka. A nyelvekkel sajnos limitaltak a lehetosegek az a baj veluk, ha mellette mashoz nem ertesz.
2022. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Maga a diploma persze nem kifejezetten értékes, a nyelvtudás viszont igen. Ha tényleg a nyelvtudásból akarsz megélni, akkor érdemes egyetemre menni, mert így sokkal több lehetőség nyílik meg előtted, mint ha csak nyelvtanfolyamra mennél. Viszont válaszd meg jól az egyetemet, mert van, ahol nevetséges az oktatás (az orosz esetében biztos).
2022. febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól használod a lehetőségeidet, akkor nem haszontalan. Én is nyelvszakos vagyok, vannak már végzett barátnőim, és egytől egyig mindnek van munkája. Az orosz még ritkább, mint amit én tanulok és ők tanultak, szóval azzal kicsit még könnyebb is. Azzal is egyetértek, hogy ha van lehetőséged, még egy nyelvet tanulj az orosz mellett, ha még esetleg nem tudsz. A konkrét fizetésüket nem tudom, de látom, hogy jól megélnek belőle.
2022. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :) A “nemzetközi tanulmányok” nevű szakról milyen tapasztalataitok vannak? E két szak között vacillálok, illetve valamiért az orosz irányába húz a szívem, mégis eléggé döntésképtelennek érzem magam. Hallottam erről olyasmit, hogy kissé “túltelített”, illetve itt is előjött szak haszontalansága. Köszönöm előre is, ha valakinek esetleg van tapasztalata ilyen téren is.
2022. febr. 13. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Nemzetközi tanulmányokra járt egy ismerősöm. Több nyelven beszél és van még mellette egy kimagasló tulajdonsága: nagyon jól ért a s.ggnyaláshoz, kapcsolati hálókhoz. Ha egy hasonlóan törtető, szívesen ismerkedő ember vagy talán szerezhetsz az NT-vel gyakorlati helyet a Külügyeseknél vagy ilyesmi helyen.
2022. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
#5 vagyok. Én pont nemzetközi tanulmányokról váltottam nyelvszakra egy félév után. Nem kifejezetten szól semmiről, több területről is van szó, de semmibe se mentünk bele mélyebbre. Sokan otthagytuk első félév után, valamint utána is, plusz nehéz vele elhelyezkedni, ahogy hallottam.
2022. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!