Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves Miskolci Egyetemisták!...

Kedves Miskolci Egyetemisták! Ki tudok ez alól bújni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából a kérdés nem csak kifejezetten a ME hallgatóknak szól, csak mivel ide jelentkeztem, elsősorban kíváncsi vagyok a 'helyiek' mit nyilatkoznak Nekem.


A kérdésem részletesebben az lenne: kötelező az ún. balekoktatás vagy balekhét? Láttam az online nyíltnapon, hogy ilyen vár a gólyákra. Egyszerűen förtelmes, megalázó és kínosnak gondolom.

Kitudok ez alól bújni? Muszáj nekem ezen részt venni?

Már emiatt sem szeretnék a gólyatáborba elmenni, mert az alkohol abszolút nem hoz lázba és ahogy láttam, az egy igen mozgató rugója a történéseknek ott.


Szeretnék választ kapni rá, mert most rágörcsölök és szeretnék tisztában lenni, mi fog rám várni Nálatok!



2022. febr. 13. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyetem, semmi sem kötelező; sem a gólyatábor, sem a gólyavál, sem a különféle beavatásokban nem kell résztvenned. Egyszerűen csak nem mész el, a tanulmányaidban ez semmilyen formában nem fog hátráltatni.
2022. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
először talán várd meg, h. egyáltalán felvesznek-e, én a helyedben ezen még nem agyalnék.
2022. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Kornyekbeli vagyok, ha tanacsolhatok, a kesobbi munkavallalas szempontjabol en az egesz miskolci egyetemet hanyagolnam. Lehet lepontozni, hogy nem a kerdesre valaszolok, lehet vedeni az egyetemet, de minden ott vegzett beragad a karrierjevel.


Ez a balekhet szerintem egyenlo a szinvonallal sajnos.

2022. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

3


mindenki? mert erről van valid statisztikád, az összes egykori hallgatóval személyesen beszéltél, és MINDENKI karrierje pang?


el ne hidd, kérdező!

2022. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Mit oktatnak egyébként Miskolcon?


Én is hallottam már, hogy van ott egyetem de nagyon ritkán olvasok arról, hogy valaki oda akarna felvételizni, pedig kb 60km-re lakom Miskolctól.


Még lehet sokat is mondtam.

2022. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem kötelező amúgy meg a neve is sértő.
2022. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#3: Azért ez a szaktól erősen függ. Egy gépész- vagy villamosmérnök még akkor is kap jól fizető állást, ha nevenincs helyen szerezte a dipomáját. Márpedig Miskolcnak a műszaki területeken egyáltalán nincs rossz híre.
2022. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

#3-as vagyok, nem vitat szeretnek inditani, es rendben, belatom, rosszul fogalmaztam, nem mindenkie akad el. A gyogytornasz kepzesrol kifejezetten pozitivak a visszhangok. Sokan kulfoldon folytatjak vele.


Inkabb ugy fogalmazok, hogy szerintem joval kevesebb hallgato tud jol fizeto allasban elhelyezkedni.


Ket kart ismerek kozelebbrol, a jogaszt es a mernokit.


A jogasz kepzes kozepes vagy kicsivel alatta. Ez valoszinuleg annak is betudhato, hogy amig vegzi a hallgato a sulit, nincs hol gyakornokoskodnia. Mehet kozszolganak, sok opcio nincsen. Amikor vegez, nehez kezdokent munkaba allni, mert sok hely a gyakornokat foglalkoztatja tovabb. Miskolcon kb eselytelen ilyen gyakornoki helyet talalni. Lehet kormanyablakba menni, hivatali pozicioba palyazni, tudjuk mennyiert. Nem mindenkinek ez az alma.


#7-es: en a munkamban mernokokkel dolgozom, sajnos nem latom azt, hogy miskolci kepzessel eros poziciokba jutnanak. A gepesz felkapott, es felszedi oket a Bosch, illetve az Audi azokat, aki hajlando elmenni az orszag masik felebe. Ismet jelzem, hogy nem, nem mindenkinel van ez, csak tobbseguknel ezt latom.

Videken tudom, hogy ezek mind a jobb allaslehetosegek koze tartoznak. Azt is latom mi a helyzet Borsodban. Sajnos.


Arra probaltam ravilagitani, hogy a tenylegesen top fizeteses allasokat tovabbra is mas (leginkabb fovarosi) egyetemeken vegzettek toltik be. Ha esetleg a kerdezo szeretne karriert bejarni, esetleg kutatassal foglalkozni, vezeto lenni, elerni a br masfel millio feletti bert senior korara, azt sajnos (igen sajnos, mert tuti jot tenne a kornyeknek az eros kepzes) nem miskolci kepzessel fogja tudni veghez vinni. Termeszetesen kivetel erositi a szabalyt.


Ezzel nem veszekedest szeretnek inditani, orulok ha van ellenpelda, en azt irtam le amit zomeben tapasztalok.

2022. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Miskolci Egyetemre jártam anno, most itt tanítok.

Melyik szak?

Van ahol előny ha valaki megy balekhétre és oktatásra, van ahol hátrány, de sehol sem kötelező.

2022. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötelező, nem fog semmilyen hátrány érni. Sok ismerősöm van, akik nem voltak gólyatáborban, vagy nem csinálták a balekoktatást (vagy épp egyik sem) és mégis sikerült beilleszkedniük.

Ott a HÖK, a szakkollégiumok, ezekhez csupán annyi kell, hogy hallgató legyél, tehát számodra elfogadhatóbb módon (gondolom ezeket nem találod förtelmesnek) élhetsz közösségi életet.


Mellesleg egy online nyíltnapos videó alapján megalázónak nyilvánítani a gólyatábort... Az ilyen aftermoviekban nem szokott semmi extra lenni, tehát gondolom számodra az alap társas interakciók is a kínos kategóriába esnek. Huszonévesek isznak, buliznak, úristen... Nem történik a balek7-en semmi olyan, ami bármelyik másik egyetem gólyatáborában ne történne. Némelyik karon, pl. GÉIK-en, ahol szinte csak fiúk vannak esetleg kicsit erősebbek a feladatok, mint mondjuk egy GTK-n, de nálunk semmi se volt kötelező, nem töltötték tölcsérrel beléd az alkoholt és a patás ördög sem vitt el minden éjszaka egy szüzet. Volt olyan gólya és szervező is, aki nem ivott.

De nem gond, ha ezek neked nem férnek bele, mint mondtam, nem lesz semmilyen hátrányod, csak ne minősíts egy olyan dolgot, aminek a felszínét kapargatták cirka 1,5 percig az eleve borzasztóan cringe online nyíltnapon.


#6

A név a hagyományőrzésből ered, az Akadémiát 1735-ben alapították, tehát nem mai szokás a gólyák baleknak nevezése sem. Igen, van egy hierarchikus rendszer, ugyanakkor velem sosem beszélt senki lenézően, pedig eléggé benne vagyok a hagyományő közösségben. Ez csak egy elnevezés, nem kell felfújni.

Egyébként csak a megkeresztelkedett hallgatók lesznek balekok, a többieket simán pogánynak hívják, de nem fog senki megrugdosni a folyosón, nem is használja senki ezt a megnevezést.

2022. febr. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!