Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem lehet évközben...

Miért nem lehet évközben faktot leadni?

Figyelt kérdés
De őszintén, valaki megtudná indokolni, miért probléma az az igazgatónak vagy bárkinek, ha valaki évközben akar faktot leadni? Csak mert nálunk nem engedik, csak évvégén. Tudom, hogy én választottam ezt a faktot, de fél év elég volt hogy rájöjjek, egyáltalán nem ebben az irányban akarok továbbmenni és azt is tudom, mit választanék helyette. De így még fél évig kell ezen a fakton szenvednem, és egy egész évvel lemaradok a másik faktról. Ami azért gáz, mert ezen kb a jövőm múlik (hogy mit tanulok, miből érettségizek stb). Tehát miért nem engedik leadni? Ez az igazgató rosszindulatúsága miatt van, vagy minden iskolában így van ez?

2022. febr. 13. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk úgy van, hogy az első két hónapban 11.-ben szabadon adhatóak le és fejetőek fel a faktok, ezután pedig vizsgázni kell az új fakt felvételéhez, hogy bizonyítsd, hogy nem vagy lemaradva. De ezt lehet évközben is csinálni nálunk. Nagyon sajnálom, hogy nálatok erre nincs lehetőség :(
2022. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

A tanév elején a diákok fakultáció választása után megtervezik az órarendet úgy, hogy minden tanárnak meg legyen az órája. Fakultáció bizonyos diáklétszám fölött indul ezért nem engedélyezik minden esetben a faktok leadását év közben. Ha mondjuk öt főtől indul a fakt és te vagy az ötödik akkor a maradék négy embernek nem biztos, hogy engedélyezi a fenntartó a faktot. Magyarán kicseszel a maradék négy emberrel. Ráadásul ha több hozzád hasonló ember van akkor a tervezhetőség nem teljesül és káosz lenne.

Azt meg kizártnak tartom, hogy most félévkor felvegyél egy új faktot.

2022. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk anno középsuliban szabadon engedték a fakt leadást, aztán bevezették azt, hogy nem lehet évközben leadni. DE, ettől függetlenül, én félévkor anno kérvényeztem a fakt leadását, és engedték. De amúgy nem látom értelmét én sem annak, hogy ezt tiltsák. Például az a fakt, amit anno leadtam, az történelem fakt volt. Nagyon unalmas óra volt, pont ezért akartam leadni, mert nem éreztem hasznát, és így csak időpazarlás volt. Meg mellette én más faktra is jártam, szóval na, így tényleg az a 1,5 óra vagy nem is emlékszem mennyi, nagyon nagy időpazarlás volt. Pedig akkor töriből akartam emeltezni, mindig is érdekelt a történelem, de annyira borzasztóan unalmasak voltak az órák, hogy egyszerűen nem akartam ott maradni, szóval bepróbálkoztam félévkor, hátha engedik, hogy leadjam. Szerintem is butaság, hogy nem lehet leadni. Most na, rájössz, hogy x tantárgy helyett y tantárgyat szeretnél tanulni, akkor ennyi volt, így jártál, bírd ki következő évig? Időpazarlás, meg szimplán butaság. Sajnálom, hogy ez van nálatok, szerintem is ez butaság.
2022. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
3., annyira nem látsz tovább az orrodnál, holott már elvégezted a középiskolát, tehát felnőtt ember vagy, hogy az már...
2022. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

"ezután pedig vizsgázni kell az új fakt felvételéhez, hogy bizonyítsd, hogy nem vagy lemaradva. De ezt lehet évközben is csinálni nálunk."

Ez is elég nagy kiszúrás a tanárokkal... Mi van, ha kéthetente van valaki, aki vizsgázni akar? Akkor annyi vizsgadolgozatot állítsanak össze, annyi szóbeli vizsgát szervezzenek meg?...

2022. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#2 A fakt amin vagyok 15 fős, úgyhogy ha én elmennék, nélkülem is tökéletesen meglennének. Miért tartod kizártnak, hogy félévkor vegyek fel új faktot? Szerintem sokkal több értelme lenne, mint következő év elején, hiszen így nem maradnék le annyira.
2022. febr. 14. 19:05
 7/16 A kérdező kommentje:
#1, #3 jó tudni, hogy csak velünk csesznek így ki. :(
2022. febr. 14. 19:05
 8/16 A kérdező kommentje:
#5 Megindokolnád hogy miért gondolod úgy, hogy a #3 nem lát tovább az orránál?
2022. febr. 14. 19:07
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

"A fakt amin vagyok 15 fős"

De nem mindegyik faktos csoport ilyen létszámú nálatok sem, gondolom. A szabályozásnak viszont egységesnek kell lennie, másképp nem lenne etikus.

2022. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#5 Nem, egyáltalán nem arról van szó, hogy 2 hetente akarná bárki is válogatni. De azért azt ne mondja nekem senki, hogy az akkora probléma lenne, ha félévkor akarna valaki változtatni, azaz 1x egy évben. Mert ez így meg a diákokkal szemben kicseszés.
2022. febr. 14. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!