Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha Magyarországon bevezetnék...

Ha Magyarországon bevezetnék az iskolákba az iskolai egyenruhákat vagy iskolaköpenyeket az adna tartást a diákoknak?

Figyelt kérdés
A testvérem Angliában él, és a gyerekei ott járnak suliba, ott kötelező az egyenruha. Ing/blúz, nyakkendő, nadrág, lányoknak hosszúszoknya, és ilyen hosszú zokni. Ja és nem lehetnek sportcipőben (kivéve tesin). Amúgy nem elit magánsuli, még mielőtt azt hinné az ember. Valamint a tornaórán a lányoknak tornadresszben kell lenni, a fiúknak pedig atlétában (trikóban). Idehaza szerintetek jó ötlet lenne bevezetni az egyenruhát?

2022. febr. 13. 20:17
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó lenne bevezetni az egyenruhát.
Elég lenne az iskolaköpenyt bevezetni.
Nem, egyiket sem kellene bevezetni.
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Az egyenruha egyes iskolákban külföldön hagyományos viselet. Nálunk biztos, hogy nem vezetik be, mert elég nagy költséggel járna. Önmagában az sem ad tartást egy gyereknek. Meglepődtem, hogy az iskolaköpenyt sokan bevezetnék, mert szerintem a valóságban nincs ilyen támogatottsága.
2022. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nekem volt iskolaköpenyem. Nem szerettem sosem.
2022. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk az '50/60-as évek fordulóján kötelező egyensapka volt. Nagyon utáltam (valószínűleg nem voltam ezzel egyedül). Helyette az oktatás színvonalát lehetett volna növelni, az többet ért volna.
2022. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem az egyenruha jó lenne. Mindenki egyformában járna nem lenne divatbemutató. Sokan jobban is éreznék magukat hogy egybe olvadnak. Azoknak meg akiknek kevés ruhájuk van azok is örülhetnének mivel minden nap ugynazt kéne felvenni és nem cikiznék őket hogy megint ugyanaz a póló vagy nadrág van rajtuk.
2022. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
66%
#4 manapság már senki nem cikiz ezért senkit, ha megint jönne ez az egyenruhás hülyeség (amit felteszek, megint a szülőknek kellene fizetnie egyébként), akkor megint eltűnne az a lehetőség, hogy a diákok így fejezzék ki magukat.
2022. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Én anno erdészeti szakközépiskolában kezdtem, ahol volt erdész, vadász-vadgazda és környezet -és vízvédelmi szakosodás. De csak a 9. osztályt és a 10. osztály első félévét jártam ott. Utána 10. osztály második félévében már másik suliba mentem. Nem kis részben az egyenruha miatt. Ebbe a suliba kötelező volt ez a vadász-erdész öltözködés, barna nadrág, zöld felső, ing, vadászKALAP (csajoknak is!), vadásznyakkendő (ez ilyen zsinóros nyakkendő, és van ilyen agancsból faragott medálszerű díszrajta). Szóval így:

[link]


Megjegyzem ebbe a suliba az ilyen ezüstszarvas-díjas vadgazda és/vagy erdészmérnökök úri kölykei is jártak. Na most ezek a vadászruhák azért nem olcsók, már anno sem voltak azok. Így többen - köztük én is - ilyen katonai terepmintás gatyában, és pulóverben voltam, rendes gombos inget nem vettem fel, olyan pólókat hordtam aminek volt gallérja. Baseballsapkát hordani tilos volt, csak vadászkalapot. Már csak azért sem öltöztem így, mert én környezetvédelmisnek jelentkeztem, nem erdésznek vagy vadásznak. Akik ilyen terepmintás cuccot viseltek, azokat a diákokat a tanárok is kinézték és szopatták. Nem egyszer halottam a tanároktól, hogy: " Maguk kommandósoknak képzelik magukat?! Ez egy nagy múltú iskola, vadásztradíciókkal!" Volt olyan, hogy a gyakorlatot full hibátlanul elvégeztem, de 5-ös helyett csak 4-est kaptam, mert nem volt rajtam vadászkalap. És ezt kerek-perec megmondta így a tanár mindenki előtt, hogy a kalap miatt egy jeggyel rosszabbat kapok. Valaki ugyanígy kapott kettes helyett, karót. Volt olyan csóri srác, aki a motorfűrésszel való gyakorlatokon, nem zöld ruhában volt, hanem sötétkék színű kantáros munkásruhába, ő fűrészelt a legjobban, de karót kapott és aznap nem is folytathatta a többi gyakorlati órát. Mert a tanár leordította, hogy miféle öltözet ez. "Mi maga vízvezetékszerelő??!"... és hasonlók. Persze az récetollal díszített vadászkalapos, vadászruhás, kockásinges, hózentrógeres erdészlegény, berántani nem tudta azt a k***a fűrészt, de hármast kapott. :/

Ugye mindennap volt kint a terepen terepgyakorlat, esőben is. Az erdész tanárok szerint: "Kis eső nem eső, nagy eső az kis eső, a kis eső meg nem eső."

Esőkabátba kimentünk rügyeket/termést/leveleket gyűjteni. Ja és az esőkabátod is szigorúan zöld vagy barna lehetett. Ahogyan a gumicsizma is zöld vagy fekete. 9-11 osztályig, az évnyitókon/évzárókon és más iskolai ünnepélyeken a normál fekete öltöny és fehér ing elég volt. De 12. osztályban ballagáson, csak zöld színű vadászöltönyben ballaghattál el, és kötelező volt csináltatni (anno 70ezer forintért, ami 15 évvel ezelőtt, nem kis lóvé volt! Most sem az)! Mert más öltönyben nem érettségizhettél, és nem ballaghattál. Na itt telt be nálam - és a szüleimnél is - a pohár. Nem kellett győzködni sokáig a szüleimet, hogy iskolát váltsak. Hetven rongyért csináltatni egy öltönyt, amit MAXIMUM kétszer veszek fel???!!! (Azt is undorral)


Aztán a suli váltásnál, a vegyipari középsuliban már nem volt ilyen. Ott csak annyi volt, hogy kémia gyakorlati órákon, kísérletezéskor fehér laborköpeny, szemvédő és gumikesztyű. De ez jó is volt, ugyanis a laborköpeny védett, mert azért egy márkás pulóverre vagy pólóra ne fröccsenjen már rá a sósav. Ennek így volt haszna.


Muteroméknak régen a rendszerváltás előtt az a fajta sötétkék iskolaköpeny az tényleg szar volt, rossz anyagból volt, hamar kifakult a színe, meg mindenki úgy nézett ki benne, mint aki zsákot húzott magára. Nyáron meg izzadtak benne, mint a ló.


Az iskolaköpenynek bizonyos órákon lenne gyakorlati haszna. Például a művészeti iskolákban ahol festenek. Azért egy többezres Nike pólóra ne menjen már rá a tempera vagy az olajfesték.

2022. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Igen jó lenne az egyenruha, mert akkor a fiatalok nem divatbemutatózni járnának iskolába.
2022. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6. Tudtad, hogy kötelező, nem volt muszáj ott tanulnod. Ez egy elég proli hozzáállás, semmibe veszi a tradíciókat. Jobb, hogy eljöttél onnan.
2022. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerintem okos dolog lenne bevezetni az egyenruhát. az ad egy tartást és valamilyen szinten nevelő hatása is van. tanároknak is előírnám a viselését. fiúknak fehér ing, fekete nadrág. lányoknak fehér blúz, fekete szoknya (harisnyával!). én ezt tartanám helyesnek és természetesnek.
2022. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!