Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért lettek ennyire gyengék...

NTBS kérdése:

Miért lettek ennyire gyengék a nyolcadikosok felvételi eredményei?

Figyelt kérdés

2022. febr. 14. 16:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Miről beszélsz? 5 ponttal jobb az országos átlag, mint tavaly.
2022. febr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy a tavalyinál 5 ponttal jobb lett az átlag, de azért felvételizni általában a jobb képességű tanulók mennek, hiszen az iskolák kb. felébe nem is kell felvételizni. Ha pedig a legjobbak teljesítik az 52 %-ot azért az nem túlzottan jó szerintem. Ha minden tanuló megírná az országban és akkor lenne 47 vagy 52 %, azt mondanám, hogy elfogadható.
2022. febr. 15. 08:32
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Nincs igazad. Az összes szakgimi kéri nálunk. Egyedül a szakmunkásképzők nem kérik. Oda meg ki megy manapság? Hisz mindenhol alap az érettségi. Az más kérdés, hogy hiába kéri minden szakgimi, ha alig jelentkeznek hozzájuk diákok. Nekem azt mondták az átlag szakgimibe 50 ponttól felveszik a diákokat.

Attól függetlenül abban igazad van, hogy én sem értem. Fent vannak a feladatsorok a neten, lehetne rá gyakorolni, akár tanár nélkül is. Persze elsősorban a tanárok dolga lenne felkészíteni rá a diákokat, hiszen egy átlag 14 éves gyerek még nem elég érett hozzá, hogy magától odaüljön rendszeresen gyakorolni (Még sok felnőtt sem).

De a legtöbb iskolában nincs is felvételi felkészítő. Ha meg van, olyan is. Nálunk elvileg volt, így a szülők megnyugodva hátradőltek, hogy a gyerek fel lesz készítve. Hát, nem lett. Nálunk én foglalkoztam a gyerekkel, de vannak magán tanfolyamok is. Viszont nem gondolnám, hogy erre kötelezően minden gyereknek járnia kéne, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, és ezért van az iskola. Sajnos a tanárok nem erőltetik meg magukat.

Ettől függetlenül továbbra is tény a statisztika, hogy sokkal jobb lett most a felvételi átlag, mint az elmúlt 7 évben. Igaz, hogy szerintem könnyebb is volt, legalábbis az első, a pótfelvételi már nehezebb volt.

2022. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem, hogy így összességében kérdezed, nem idénr, hogy miért csak 50 pont körüli az átlag országosan. Nos, egy biztos, Budapesten az összes ((1-2 minimális kivétellel) iskola kéri a központit. Tehát itt mindenki megírja, a 2-es tanulók is ezt biztosan állítható, és szerintem a többi nagyvárosban is. Tehát amit írsz, hogy főleg a jobb tanulók írják, az egyszerűen nem igaz. Kisebb vidéki városokban én is tudok olyan gimnáziumot ami nem kéri és ott elképzelhető, hogy nem mindenki írja meg, de hidd el nem ez a jellemző. Tehát teljesen normális az 50 pontos átlag,mert olyan feladatsor kell ami azok között is tud különbséget tenni akik Pl Eötvösbe vagy Fazekasban készülnek, de a nekik szóló feladatokat nyilván nem fogja megcsinálni valaki aki 3-as és technikumba készül Pl.
2022. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!