Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László vagy Veres Pálné...

Szent László vagy Veres Pálné Gimnázium?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek, melyik budapesti gimnázium jobb a kettő közül? Angolos és matekos érdeklődésű, nyolcadikos gyerekről lenne szó. Mindkettő 30-40 perc tömegközlekedéssel.


A Szent László ellen szól maga a környék, ahol van az iskola. Viszont mivel nem annyira belváros, így talán kicsit nagyobb terek vannak. Fontos lenne, hogy legyen rendszeres sportolási lehetőség, és ahogy láttam, a Szent Lászlónál van például műfüves focipálya. Illetve csak jó véleményeket olvastam róla.


A Veres Pálnéról kevesebb információval rendelkezem, de jól megközelíthető, és van nyelvi előkészítős angol osztály.


Cáfoljatok meg nyugodtan bármiben és előre is köszönöm a válaszokat.



2021. márc. 6. 14:24
 1/8 anonim válasza:
90%
Szent László mindenben jobb.
2021. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Szent Lászlónál az a legnegatívabb számomra, hogy maga a környék nagyon barátságtalannak és veszélyesnek tűnik. Erről persze nem az iskola tehet, de attól még ez a helyzet.
2021. márc. 6. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban nem egy szép környék meg a bejáratoknál szoktak dekkolni fura arcok de ez ne nagyon gátoljon meg abban, hogy gyere mert én is így voltam evvel aztán megszerettem a közösség,tanárok és tanulási rendszer miatt.
2021. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bbmarta ***** válasza:
93%
A Veres Pálné Gimnázium ..bár rangsorban előrébb van a Szent Lászlónál- de a mi listánkon hátrébb van. Szerintem nem rossz az a környék annyira a Szent László giminél, és ott a villamos, percenként jön szinte, könnyű a megközelítés. A Veres Pálnéba csak iszonyúan szorgalmas diák menjen, nagyon sokaknak különóra több tárgyból (pedig nagyon büszkék rá, hogy a kitűnők közül válogatnak be diákokat) kell és különtanár a nyelvvizsgához is. Sok a beadandó házi is.
2021. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Én is inkább a Szent László ajánlom. Igaz egyik iskolába sem járok de mindkettőbe járnak ismerőseim és az ő tapasztalataik alapján én ez a véleményem. Amúgy a környék tényleg nem a legjobb de Kőbányának/Budapestnek vannak ennél sokkal rosszabb környékei, veszélyesnek kifejezetten nem mondanám, gyakran utazok arra de a hajléktalanoknál nagyobb veszélyforrással még nem találkoztam arra de ők is max motyognak neked valamit vagy aprót kérnek. Hajléktalanok meg ha azt vesszük egész Budapest területén vannak elég szép számmal. Amúgy ott van a villamosmegálló közvetlenül az iskola előtt szóval amíg leszáll és átmegy az úton addig annyi minden azért nem történhet (meg szerintem a villamoson sem) Azt hozzátenném hogy én sosem voltam az a félős gyerek szóval lehet csak ezért nem félek annyira attól a környéktől (mondjuk lakni azért nem szívesen laknék arra)
2021. márc. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2021. márc. 8. 18:42
 7/8 bbmarta ***** válasza:
Veres Pálné Gimnázium kirakta az ideiglenes listáját!
2021. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
21%
sokkal jobb a veres, ott van Orosz Jani, Papp zoló, és persze Moira!!!!!.
2021. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!