Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt ilyen tantárgy az iskolában?

Volt ilyen tantárgy az iskolában?

Figyelt kérdés

A 90-es évek végén új ellenőrzőket kaptunk, amikben szerepeltek ilyen tantárgyak, mint

Történelem és állampolgársági ismeretek (nekünk csak történelem volt)

Rajz- és vizuális kultúra (csak rajz volt)

Tánc és Dráma (egyáltalán nem volt)

Illetve Etika, ami tudom, hogy most van, de a 90-es évek végén, a 2000-es évek elején volt valakinek etikaórája?



#tánc #dráma #tantárgy #vizuális kommunikáció #Állampolgársági ismeretek
2022. febr. 16. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
en a drama orat csak hallomasbol ismertem, nekem sose volt. de beszeltem olyanokkal akiknel ez kulon tanora volt. se etika, se vizualis kultura, se allampolgarsagi ismeretek nem voltak nekem. torin vegig se vettuk soha a tortenelmet, se altalanosban se gimiben nem jutottunk el az eu megalakulasaig (de szerencsere erettsegin kerdeztek...)
2022. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze ugyanezek voltak, csak szebben hangzik így.

Az etikaóra új csak, mert a hittan a kommunizmusban tilos volt, most meg nyomatják. Aki nem vallásos, annak meg elvileg ezt kell tanulni. Csak az a vicces, hogy aki ezt kitalálta, nem tudja mit jelent a szó, ugyanis ők erkölcstanra gondoltak, de az nem ugyanaz.

2022. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt tánc és dráma, a magyartanár tartotta, vagy magyaroztunk, vagy játszottunk.

Az első kettő is volt, rajzon szinte nem is rajzoltunk, hanem csak a hülye művtörit kellett magolni.

2022. febr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a rajz tantárgy neve rajz és műalkotások elemzése volt.
2022. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!