Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek emiatt lefognak...

Szerintetek emiatt lefognak vonni pontot a szóbelin? (gimnázium)

Figyelt kérdés
Humán tetelekből fogok szóbelizni. Az egyik tétel arról szól, hogy mutasd be a kedvenc filmedet/sorozatodat. Az irodalom tanárom szerint ha én a kedvenc horror sorozatomat mutatom be, akkor lefognak vonni pontot és/vagy rossz benyomást fogok kelteni. Szerintetek tényleg ez lesz? Szemelyes vélemenyem szerint ez egy elég nagy hülyeség, ugyanis rohadtul nem ez fogja eldönteni, hogy en alkalmas vagyok-e arra a sulira vagy nem. Illetve egy szóbelin ugye a szemelyisegedet is nezik, és ha a kedvenc sorozatom ugye horror, emiatt nem vonhatnának le pontot hiszen ez a kedvencem...Marmint pontosan úgy értem,hogy nehogy már a KEDVENC sorozatom bemutatása miatt vonjanak le egy csomó pontot, vagy rossz benyomast. Szerintem ennel a témanal csak az a lenyeg, hogy jól mutasd be az adott filmet/sorozatot hogy az érdekes is legyen. Hogy elmond miert szereted. Szerintem nem is érdekli őket mi az adott dolog, csak jól add elő. Szoval nektek mi a véleményetek? Maradjon nyugodtan ez a sorozat vagy valasszak egy masikat? (amugy az adott sorozat a The Walking Dead de ez most nem lényeges)

2022. febr. 18. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt az lenne, ha ezért nem vonnának le pontot, mert a sorozatokkal kapcsolatos preferenciáid nem befolyásolják a tanulásra való alkalmasságodat. Viszont gondolom te is láttál már olyan tanárt, aki nem viselkedett korrekt módon, és a személyes szimpátia mint szempont megjelent az értékelésében. Nem tudhatod, kik fognak veled szemben ülni, és a felvételi fontos dolog. Lehet, hogy okosabb lenne nem kockáztatni.
2022. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kockáztass. Az angoltanárom mesélt már érdekes dolgokat arról, mik történtek náluk nyelvvizsgán. Mondta, hogy egyszer azon kellett veszekednie, hogy amiatt ne vonjon le pontot a vizsgáztatótársa, hogy a vizsgázó srác mondta az egyik kérdésre válaszként, hogy dohányzik.

Vannak nagyon érdekes emberek ebből kiindulva és lehet tényleg jobb lenne valamit bekamuznod, a felvételin nem kockáztatnék.

2022. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A horror filmekről erőszakos, érzéketlen személyiségre fognak asszociálni, akkor is, ha nem vagy az. Rossz benyomást teszel rájuk, nem tudhatod, hogy kivel állsz szemben ilyen tekintetben. Én nem választanám ezt a típusú filmet.
2022. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem fognak felvenni. Ki akar olyan diákot az iskolájába, aki még be is vallja, hogy a kedvenc sorozata a horror kategóriába esik? Nyilván néznek sokan ilyesmit, de azért ne mutass már be 18-as karikás sorozatot, az nagyon nem jön ki jól.

Pláne, hogy annak a sorozatnak még mondanivalója sincs.

2022. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyakorikérdések korhatára 16 év!
2022. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen hülyeség lenne emiatt pontot levonni, ennek ellenére simán megtehetik, szóval én nem kockáztatnék. Inkább válassz valami mást, úgysem fogják tudni, hogy neked nem is az a kedvenced. Én inkább valami elismertebb filmet választanék amiről akár már hallottak is, nem fogják elkezdeni, hogy neked tényleg az-e a kedvenced vagy csak hazudsz, nyilván az a lényeg, hogy jól tudd előadni. De ez kicsit olyan lehet, mintha nagyon érdekesen előadnád, hogy a kedvenc hobbid az erdőben szemetelni - akkor már jobb azt mondani, hogy szabadidődben kalandregényeket olvasol, az kevésbé valószínű, hogy nagy ellenszenvet váltson ki valakiből.
2022. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha humán tagozatra jelentkeznék, egy történelmi, mitológiai vagy irodalmi vonatkozású filmet vagy sorozatot választanék. Nem kitolasból pontoznának le, ha egy horrorfilmről vagy -sorozatról beszélnél, hanem azért, mert azokkal nem feltétlenül tudod a humán terület iranti érdeklődésed és az abban való jártasságod megcsillantani.
2022. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom akik valaazoltak, vegul atírtam azt a tételt, így visszagondolva tenyleg kicsit durva lett volna ezt bemutatni ha persze ezt huznam ki.
2022. febr. 19. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!