Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolai hiányzások? hogy...

Iskolai hiányzások? hogy megy ez?

Figyelt kérdés
szóval, ha például meghaladom a 250 órát, és a tanórák 20%-át igazolt hiányzásokkal, akkor is csak akkor van osztályozó vizsga, ha nincs elég jegyem egy adott tantárgyból? Sajnos nagyon húzós ez a tanév a COVID miatt is, meg nagyon sokszor vagyok beteg is. A hátralévő 9-10 hetet ki kell húznom valahogy... (végzős vagyok)

2022. febr. 17. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Hát nálunk az volt igen. Ott már nem az osztályozhatóság volt a kérdéses, hanem hogy nem töltöttél elég időt az órákon ahhoz, hogy megfelelően elsajátítsd az anyagot (persze ez nem feltétlen relatív, mivel az ember otthon is képes pótolni, csak nálunk ez volt az indok).
2022. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, de mivel én idén érettségizek így már mindegy szerintem, hogy elsajátítottam-e vagy sem… Max annyi hátrány érhet, hogy jövőre egy szenvedés lesz az egyetem..
2022. febr. 17. 17:34
 3/16 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Én abban nem kételkedem, hogy képes vagy e pótolni, mert ezt te tudod, nálunk nem is a pótláson volt hangsúly.
2022. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
persze pótolok mindent, meg a dolgozatokat is.. az osztályszintű hiányzás nálunk a legmagasabb, valami 4400 volt félévkor és 26-an vagyunk, szóval ha azt vesszük, átlag 170 órát hiányzott már mindenki.. De ez nem is lényeg.. Főleg, hogy a legtöbben hiányoznak sokat, mert "Tanárnő, én holnap megyek vezetni, nem leszek suliba.." holott egy ilyen vezetés max 2 óra, előtte utána simán be lehetne menni, nemde? Én is ezt csinálom..
2022. febr. 17. 17:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól értelmezed a törvényt, 250 óra hiányzás ÉS nincs elég jegye a diáknak. Legyen minden tárgyból 3-4 jegyed minimum, és akkor nem lesz gond.
2022. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az én sulimban volt olyan, hogy egy diáknak volt matekból 5 jegye egész évben és mégis osztályozó vizsgáznia kellett. A vizsga eldöntése a tanár jogköre.
2022. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

elvileg a sulinak lehetősége van meghatározni, hány jegynek kell lennie.

Nálunk például egy héten 7 matek óra van és félévenként 7+2 jegy kell, amiből minimum 6 témazáró jegynek kell legyen vagyis heti óraszám +2 jegy. Ezt nemrég kérdeztem meg az ofőtől.

2022. febr. 17. 19:54
 8/16 A kérdező kommentje:
mármint “témazárónak súlyzott”
2022. febr. 17. 19:55
 9/16 anonim ***** válasza:
6-os, ez nem igaz, ha ilyet tesz a tanár, akkor jogorvoslatot kell kérni.
2022. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4400 óra hiányzás? az hány hét?
2022. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!