Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogásznak vagy ügyvédnek...

Jogásznak vagy ügyvédnek lenni a jobb?

Figyelt kérdés
2022. febr. 21. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvéd is jogász!
2022. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki jogi egyetemet végez, az okleveles jogász. A jogászok egyik útja, hogy ügyvédi irodában ügyvédjelöltek lesznek (bíróságon, ügyészségen fogalmazó). Ez - ha jól tudom - 3 évig minimum tart általános munkarendben. Utána jogi szakvizsgát tesznek, ez után válhatnak teljes jogú ügyvéddé.


Szóval minden ügyvéd jogász, de nem minden jogász ügyvéd. A klasszikus jogászi hivatásrendeken (bíró, ügyvéd, ügyész) túl lehetsz jogtanácsos (szakvizsga előtt jogi előadó), cégjogász, közigazgatás felszívja a jogászok nagy részét stb.

2022. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy érthette a kérdést, hogy ügyvédnek vagy egyéb jogásznak jobb-e lenni.
2022. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok, ebben az esetben ezek az én tapasztalataim.


Embere válogatja. Vannak akik már 8 évesen eldöntik, hogy márpedig ők ügyvédek lesznek és ezt viszik végig. Vannak azok, akik ügyvédek szeretnének lenni, de az egyetemen váltanak. Kicsit hasonlóan voltam én is. Jól keresni csak kb. 45 évesen fogsz, mert jelöltként semmit nem keresel, aztán ügyfélkört kell építeni, amihez pedig pénz és idő szükséges. Ezt sokszor elfelejtik a filmekben.


A másik tényező a szakterület. Aki nem olyan kimagasló 5,0-s átlagú summa cum laude hallgató, aki bármit megtanul tökéletesen, az szembesülni fog vele, hogy közjogi/magánjogi/büntetőjogi beállítottságú. Én pl. belehalok az ingatlan adásvételbe (meg úgy en bloc a dologi jogba :D ), egyik barátom meg alig várja, hogy magasan képzett ingatlanjogász lehessen.


A közigazgatásról vita van. Egyik szempont, hogy elég monoton és nem feltétlen akad ki az ember szíve a stressztől, a másik, hogy a fizetés nem mindig a legjobb. DE! Nagy előnye a közignek, hogy viszont itt biztos a fizetés, biztos az életpályamodell. Lépdel az ember előre a bértáblán, míg az ügyvédeknél függ a partnerektől, függ az ügyfelek számától, magától az ügyektől. Meg amúgy a közig nem egyenlő a kormányablakkal, lehet azért ott is jól keresni.


A bíró, ügyész ugye fix béres, benne van a törvényben mennyi a fizetés és az annyi. Ugye nem lehet mellette más kereseti forrás, meg van határozva, hogy lehet oktató (sportbíró, ez a kedvencem), de nem lehet cége meg nem politizálhat.


A cégeknél, multiknál szintén probléma, hogy a feltörekvő pályakezdő bent van 07-23-ig és akkor örülsz ha nem hajnal kettőkor mászol ki az irodából. Én jelenleg gyakornokként dolgozom egy cégnél, nemzetközi marketingjog a területem és gyakornokként is bitang jó a fizetésem, viszont enyhén belehaltam az elején, mikor 14 órakor még kaptam egy aktát.


Szóval én inkább keresni szeretnék, nem ragaszkodom foggal-körömmel az ügyvédi pályához. Viszont az sem elképzelhetetlen, hogy végül azon a vonalon folytatom.

2022. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
Ügyvédként jobbak a lehetőségeid.
2022. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!