Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon szeretnék villamos...

Nagyon szeretnék villamos mérnők lenni, de nem megy a matek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon vonzó számomra ez a szakma, leginább autóiparban szeretnék dolgozni vele. Sajnos a matematika érettségim is 40% lett csak, van esély, hogy jobb legyek? Vagy inkább engedjem el?
2022. febr. 21. 18:16
 1/8 anonim válasza:
57%
Ahogy látom, a helyesírás se megy😜
2022. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Tanárral esetleg tanulj még matekot, hogy feltornázhasd az eredményedet. Újra érettségizhetsz és jobb lehet az eredmény.
2022. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom miért akarsz villamosmérnök lenni, de ez a matek így nagyon kevés. Nagyon nehéz a villanykar. Valami rokon szakma esetleg, ami nem ennyire matekos?
2022. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj el magántanárhoz. Én is jártam egy rövid ideig érettségi előtt, mert féltem, hogy meg fogok bukni. Kitűnőre érettségiztem. A végére egész jól megértettem a matekot. Csak jó tanár kell, aki türelmesen, jól tanít.
2022. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Lelki alapozás: Hasi légzés figyelése, elme kiüresítése

2. Tanulásmódszertan: Arthur Engel: Problem-Solving Strategies (középiskolai szint)

3. Elméleti alapozás: Obádovics J. Gyula: Matematika

4. Feladatmegoldás: Előző évek érettségi feladatainak a megoldása, visszaellenőrzése megoldókulcs szerint

2022. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, jól érzem, hogy ez egy hosszú út lenne?
2022. febr. 22. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:
A minőségi munkához idő kell. Ez természetes.
2022. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én őszinte leszek, szerintem ne éld bele magad nagyon. Néhány zsenitől eltekintve mindenki megszenved ezzel a szakkal, az is aki 80%-ra írta az emelt matek érettségit. Nem sznobságból mondom, de nehezen tudom elképzelni, hogy aki 40%-ra írta az érettségit az át tudja magát rágni azon a 4-5 matekos tárgyon, jelek és rendszereken, stb.
2022. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!