Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jobbak az ügyvédi fizuk mint...

Jobbak az ügyvédi fizuk mint a mérnöki(gépész/villamos)?

Figyelt kérdés
Jobban megéri ügyvédnek tanulni?

2021. aug. 6. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ezt így nem lehet kijelenteni, mert 1000 dologtól függ. Van olyan ügyvéd, aki 10-100 milliókat is megkeres, és olyan is, aki pár százezret.


Mérnökinél is nagy lehet a szórás.

2021. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Őszintén ... ötletem sincs.


Csak azt tudom, hogy hajdanán Tinderen összeismerkedtem pár jogász lánnyal és közel sem kerestek jól.


A munkájuk rengeteg időt és erőfeszítést ígényelt és nem hozott sok anyagi hozamot.


Ezzel ellentétben a Mérnökinformatikus fizetéseket ismerve inkább azt mondom, hogy ők keresnek átlagosan többet.

2021. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért az életkor sem mindegy. Mert fiatalon, tapasztalat nélkül keveset keresel. A munkahely sem mindegy, mert lehetsz villanymérnök a közszférában, meg lehetsz egy külföldi multinál is. A munkakör sem mindegy, mert lehetsz a legalacsonyabb fokú beosztott, meg lehetsz főmérnök a Teslánál is...


Sok dologtól függ, össze sem lehet hasonlítani, mert nem tudod megfeleltetni egyik munkakört a másiknak.


Az átlagfizetést meg honnan tudnánk? Azok az adatok nem nyilvánosak (a NAV-nál, KSH-nál lehet ilyen adat).

2021. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Azért milliókat egy ügyvéd sem keres, százmilliókat biztosan egy sem, legfeljebb a sztárügyvéd keres némi milliót, akiből nincs sok :D

Reálisan nézve az átlag ügyvéd, aki nem partner az irodában, 300-500e Ft között keres, többnyire. Ha valami nagyon menő irodában van, akkor lehet valamivel többet. De ehhez elvégezte az 5 éves képzést (sok esetben csúszással), majd volt 3 évig jelölt éhbérért gyakorlatilag 0-24-es munkaidőben hétvégén is akár, majd letette a szakvizsgát (újabb 1-3 év átlagosan, mire minden vizsgarész megvan munka mellett, esetleg már család mellett), és utána lesz csak ügyvéd kb. 30 évesen,vagy csúszásoktól függően később. A mérnökit nem tudom, de szerintem egy mérnök jobban keres már ennyi idősen, meg eleve arra nagyobb a kereslet és kevesebb a kínálat, úgyhogy minden jó matekosnak én a reál vonalat tanácsolnám.

2021. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

"Azért milliókat egy ügyvéd sem keres, százmilliókat biztosan egy sem, legfeljebb a sztárügyvéd keres némi milliót, akiből nincs sok :D"


Nincs igazad, nézd meg azokat, akik több milliádos közbeszerzéseket nyernek el. Nem egy ilyen van, nyilván. ahyonb irodáról van szó, ahol több partner van, és nem élete végéig keres annyit, de a szerződés tartamáig meg van neki a havi 10-100 milla is akár. Egy konkrét UI. közbeszerzését láttam, milliárdokról beszélünk...

2021. aug. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Akik több milliárdos közbeszerzéseket nyernek el, azért azok más okból nyerik el azokat :)) És azért ez továbbra sem a jogász-ügyvéd társadalom többsége, hanem csak pár százaléka. Rengeteg ügyvédi iroda nem is foglalkozik közbeszerzéssel.
2021. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
És akkor még nem említettem, hogy azért a jogász társadalom erősen kapcsolatjellegű, ami a mérnökin nem tudom mennyire van, de mivel ott kevesebb a jó szakember, jobbak az esélyek az érvényesülésre. A kérdező pályaválasztási jellegű kérdést tett fel, erősen gyanús, hogy nincs kapcsolata a jogászvilágban, azért itt érdeklődik, szóval nem nemlétező milliárdos fizetésekkel kellene csábítgatni, mert erre elég kevés az esély.
2021. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Jesszusom. Olvasd el mit írtam pls, de akkor elmagyarázom:


Hol írtam azt, hogy a több 100 millás bevétel alapvető, vagy hogy valószínű?


Fizetésre kérdezett rá, aminek van alja, teteje, és közepe. Attól, hogy a két véglet jelentősen eltér az átlagtól, még ott van, es oda tartozik. Furcsa, a bottom fizetést nem ragadtad ki. :)


Hol csábítgattam milliárdos fizetéssel? :D Miért tenném? Tőlem aztán mindegy, mit választ.


Ugyanez van a mérnökinél, ahogy írtam, 1000 dologtól függ, életkor, tapasztalat, munkahely, mert a nagy multi főmérnöke qrva sokat keres, a közigben tengődő pedig keveset.


A kapcsolatrendszered meg tőled is függ.


Btw: a kérdező a fizetésekre kérdezett rá.

2021. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

"Azért milliókat egy ügyvéd sem keres..."


Ebben pl. egyáltalán nincs igazad.

2021. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok, leginkább az "átlagos" szakmabeliek fizuja érdekelt. Úgy látom, hogy a mérnökök jobb helyzetben lehetnek.
2021. aug. 27. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!