Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 államilag támogatott félévve...

2 államilag támogatott félévvel hogyan lehet mesterszakot végezni?

Figyelt kérdés

Mo.-n a mesterképzések sajnos 2 évesek (angolszász országokban gyakran 1 év alatt letudható), azaz 4 félév, nekem abból csak az 1. év lenne ingyenes.


Horrorisztikusak a tandíjak, nem tudnék az utolsó évre félévente (!) fél millát kicsengetni.


A 1 éves, diplomára épülő képzéseket (szakirányú továbbképzés) pedig csak önköltséges formában hirdetik meg az egyetemek, pedig ha támogatott lenne, pont beleférne a 2 féléves keretembe, mert általában pont 2 félévesek.


El vagyok keseredve és tanácstalan vagyok.


Ötlet?


2022. febr. 22. 16:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Felvételizel államira, majd az utolsó 2 félévben áttesznek önköltségesre. Ha mesterről van szó, van már egy alap diplomád, így tudsz abban dolgozni. Ha csak 20 órát, akkor 20 órát, de azért ettől többet is lehet. Nem egy BSC szak, ami tele nyom órákkal.


500e nem egy halál tandíj, igen vannak olcsóbbak, de vannak drágábbak is. A KSH szerint az átlag fizetés MO-n kb. 300e nettó, vagyis 1,5 havi átlagfizetésből kigazdálkodható a tandíj (havi 100e froint).


Ha nem akarod saját zsebből, felveszed a diákhitel 2-t, amit csak a képzésre fordíthatsz. Jelenleg 0% kamatozású, ami gyakorlatilag semmi. 8% infláció mellett ajándék pénz... Én így fizetem a Bsc-met (5 félévet), mert osztatlant végeztem előtte, és már nem volt államis félévem.

A DH2-t meg apránként visszafizeted, kb. 5000-t havonta...


Vagy keress levelező mestert, azok talán valamivel olcsóbbak. Egyébként majdnem mindegyik mesterszak ilyen "drága"...


Ha egyik sem működik, akkor dolgozz, és kezd el a mestert 1-2 év gyűjtögetés után. Lehetőségeid mint égen a csillag.

2022. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

már van egy diákhitelem, amit törlesztenem kell, mindenképp levelezőn csinálnám, de közben élni is kell vmiből.



egyáltalán nem érzem azt, h. lehetőség, mint a csillag.


én kispénzű családból származom....


a corvinus most indít 1 éves mesterszakokat, örülnék, ha más egyetemek is csatlakoznának.

2022. febr. 22. 16:57
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Jaj ne sírjál már ennyire. 12 államis féléved volt, abból ezek szerint maradt 1. Rosszul gazdálkodtál vele, gondolom ez nem meglepetés.


Van diplomád, kezdj el dolgozni, és gyűjts össze pénzt. Van DH-d és? 1 millió kamatmentes kölcsön nem a világ.


Le lett írva fent milyen lehetőségeid vannak, ha nem fogod akkor nem tudom mit akarsz, siránkozz tovább.

2022. febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
jesszus, de bunkóban nyomod...
2022. febr. 22. 17:08
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A Corvinuson az ösztöndíj nem az állami félévek alapjan van, azaz ha felvesznek corvinus ösztöndíjjal akkor ha meg tudod tartani az ösztöndíjat nem kell tandíjat fizetned a képzés alatt.
2022. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5


ez biztos így van?



amúgy ott 1 éves marketinges mesterképzés fog indulni, az pont kitelne a 2 félévemből.

2022. febr. 22. 17:14
 7/21 A kérdező kommentje:
alapképzésben csak 2 olyan jegyem volt, ami nem 5 lett, egyébként minden vizsgám az lett.
2022. febr. 22. 17:14
 8/21 A kérdező kommentje:
sztornó, a marketing nem jöhet szóba, most nézem, az én alapdiplomámmal nincs belépés oda.
2022. febr. 22. 17:24
 9/21 A kérdező kommentje:

corvinus ösztöndíjnál ezt írják


A (rész)ösztöndíj összege félévente maximum az adott képzés hallgató által fizetendő önköltségének megfelelő összeg. A (rész)ösztöndíj legfeljebb az adott szak hatályos képzési és kimeneti követelményeiben meghatározott képzési időre szól (támogatott félévek maximális száma).


támogatott félévek maximális száma - ez mit jelent? nem értem pontosan

2022. febr. 22. 17:27
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
9. Önköltségesre vesznek fel és ha eléred a kívánt átlagot és teljesíted a félévi krediteket / ezek mind magasabbak, mint egy sima államilag finanszírozott képzésnél/akkor kapsz ösztöndíjat. A honlapjukon fenn van, ők más modell alapján oktatnak.
2022. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!