Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik Madách, Apáczai, Eötvös...

Akik Madách, Apáczai, Eötvös gimikbe kerültek be, különórával vagy vegytiszta iskolai munkával ugrották ezt meg?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de először szeretnék reagálni a kulcsszavakra. Ha versenyistállózol, valószínűleg nem jársz jól az ilyen helyekkel, nem azért, mert ne lehetne szabadidőd, hanem mert soha nem jó ötlet olyan közösséghez láncolni magunk, amivel szemben eleve előítéletesek vagyunk.
2022. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom az Apáczaiba jár mat-fiz tagozatra harmadik éve. Nyolcadikban nem járattuk különtanárhoz. Hetente 2-2 magyar és matek feladatsor oldott meg szigorúan betartva a 45 perces időkeretet majd együtt lepontoztuk. Az összes feladatsort megcsinálta ezért vettem két próbafelvételis feladatsoros könyvet is.

47 pontos matekot és 44 pontos magyart írt 2019-ben.


Ötödiktől egy nyolcévfolyamos gimibe járt és nagyon nem örültek, hogy nyolcadikban felvételizett máshová. A kisgimiben nagyon jól tanították. Viszont az ismerősök nagyon szídták az általános iskolai oktatást. Az általános iskolában nem tudnak felkészíteni mindenkit úgy hogy elit gimibe felvegyenek. A körzetes suliban egy osztályba jár Debil Pistike, Szorgalmas Szabi, Zseni Zsoltika és Lakatos Ármándó. Nem ugyanaz a tanuláshoz való hozzáállásuk és a szülői támogatásuk.


A TOP10-es gimibe való bekerüléshez nem feltétlenül szükséges magántanár.

2022. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki így, van, aki úgy. Attól függően, hogy milyenek a gyerek képességei, hogy mennyire bíztak a szülei a gyerek tanáraiban, iskolájában, és hogy mennyire jól vannak eleresztve anyagilag.

Az, hogy valaki különórákra jár, nem jelenti azt, hogy azért jár, mert szüksége van rá, hogy azért jár, mert máshogy nem menne neki. Én tanítottam apáczaist magántanárként. De nem azért, mert máshogy nem ment volna neki az adott tantárgy.

2022. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én apáczais vagyok, hatodikban felvételiztem és hetedikben jöttem ide. Soha életemben nem jártam különtanárhoz, általánosban még fel sem merült ez nálam sem, egyik osztálytársamnál sem.. Felvételi feladatsorokat gyakoroltam sokat.
2022. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1-es, sajnálom, hogy előítéletnek jött át egy rosszul megválasztott kulcsszó. Egyébként nem tartom stigmának a versenyistállót, amennyiben ebben a szituációban mindegyik érintett jól érzi magát. 2-es szülőtársnak köszönöm a saját titkos koncepcióm validálását :-)
2022. febr. 23. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, bocsánat, ez esetben félreértettem, sajnos többször hallottam ezt a szót olyanokról, akik nem társítottak hozzá éppen pozitív asszociációkat. Én személy szerint jártam felvételi előkészítőre, de azt hiszem, többet ért, hogy megoldottam az előző évek feladatsorait, ugyanúgy időre, és tizenöt perc szünettel, ahogy aztán később élesben, valamint hogy ugyanott írtam, ahol előkészítőre jártam, így ismerős volt a hely. Az osztálytársaim közül tudtommal többen voltak, akik nem jártak. Hozzá tartozik a valósághoz, hogy szerencsémre egy kifejezetten színvonalas általános iskolába jártam, ahol a tanáraim nagyszerűen készítettek fel, enélkül nem úgy sikerült volna valószínűleg, ahogy.
2022. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!