Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az élet vegytiszta kémia- mit...

Az élet vegytiszta kémia- mit írjak a fogalmazásomba?

Figyelt kérdés
Holnapra kell egy fogalmazást írnom, amiben leírom hogy az élet vegytiszta kémia. Egyszerűnek hangzik, tudom.. Viszont a kémia tanárom elég kriminális és nem jó neki semmi sem.. Már kellett másról is fogalmazást írnom, kb egész délután írtam és nem felelt meg neki.. Mit értenek az alatt hogy az élet vegytiszta kémia? Valaki írhatna egy példát :D

2018. febr. 1. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt az alaptételt fejteném ki bővebben, hogy bármi amit látsz, megfogsz, szagolsz vagy ízlelsz, az valamilyen kémiai anyagok keveréke. Az atomok, molekulák, vegyületek mindenhol ott vannak, miattuk látjuk színesnek a dolgokat, azok építenek fel minket magunkat, ezért nem nagyon tudsz olyasmit csinálni az életben aminek ne lenne köze a kémiához. Ha csak simán felemeled a karod, abban is van kémia mert energiát égetsz el, amit pl szénhidrátok lebontásával fedez a szervezet, de millió ilyen példa van, minden anyag a világon ami körülöttünk van, a periódusos rendszer atomjaiból épül fel.
2018. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Az élet vegytiszta kémia


Ez, kérem, egy baromság.

Az élet nem csak kémia, ahogy nem csak matematika, földrajz vagy biológia. Az élet ennél sokkal több. Ha a tanár úr csak ennyit lát az életből, az kibszottul szánalmas.

Vége.

2018. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:

Elsősorban arról, hogy az élet kémiai folyamatok rendszere. Aztán kifejthetsz egy csomó ilyen folyamatot némi kitekintéssel:

Szent-Györgyi-Krebs-ciklus

A DNS és Watson meg Crick

Mutációk és Darwin

stb...

2018. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
91%
@2: Szövegértés?
2018. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!