Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik tantárgyat utáltátok...

Melyik tantárgyat utáltátok legjobban az ált vagy közép iskolában és miért?

Figyelt kérdés
Részemről a magyart utáltam a legjobban, nem értettem miért kell a verseket elemezni, és miért kell unalmas és vastag regényeket kötelező olvasmányként elolvasni, majd pedig azokat is elemezgetni, nem beszélve az írók, költők életrajzának a megtanulásáról, hol született, hova járt iskolába: a harmadik író-költő után már kevertem ezeket az adatokat. Ennek ellenére igyekeztem mindezt megtanulni, a tanulásra szánt idő kb 60-70%-a erre ment el. Amikor azonban eljött az elhelyezkedés, munkavállalás ideje, kiderült, hogy ezt a fajta tudást a munkaadók enyhénszólva egyáltalán nem értékelik :S Mikor elmeséltem az egyiknek, mit is tanultam a középiskolában, hát elnevette magát az interjúztató :/ A másik amit még nem kedveltem, az a hejesírás volt, általában 1-est vagy 2-est kaptam rá. Na most már ti jösztök.

2022. márc. 6. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

tesit, és történelmet gyűlöltem leginkább

tesit azért, mert bár átlag srác voltam, a mi iskolánkban mindent az élsportolókhoz igazítottak.. így nem igazán volt soha sikerélményem, csak megaláztatottságom..

a történelem pedig számomra csak teljes mértékben száraz volt.. számomra annak a tantárgynak semmi szépsége, mire oda jutottunk volna, ahol értelme lett volna, és köze a mai időkhöz, addigra már vége volt a 12-nek is, és csak tételként kérték, nem magyarázták, tanították :)

23/F

2022. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Számomra általánosban a legnagyobb mumus a föci, biosz és a magyar. Előbbi kettőt azért nem szerettem, mivel egy nagyon szigorú tanár tanított (akit a legtöbben nem kedveltek), utóbbit pedig azért, mert nehezen értettem meg, és egy borzasztó szar tanárt kaptam belőle.

Középiskolában ez annyit változott, hogy a magyarból a műveltségi dolgokat továbbra sem tudom felfogni, de a különböző művek tartalmait, és azok értelmezését egész jól megértem. A bioszt, föcit nem kedveltem meg, de legalább normális tanáraim vannak, ellenben rájöttem, hogy mennyire ostoba vagyok a fizikához

2022. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Helyesírás! Látszik, hogy a magyar nem ment.

Nekem meg a matek és a fizika nem ment, nem voltak meg az alapok.

2022. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
Magyar. Sajna a tanár egy elkeseredett öreg k*rva volt. Így rajtunk töltötte ki azt, hogy semmi boldogság nincs az életében ezen kívül.
2022. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Kémia. Kovalens kötés?? Hagyjuk már...

A magyart viszont imádtam. Még az a hülye tanárnő sem tudta elvenni tőle a kedvemet, aki azért pikkelt rám, mert jobb volt a helyesírásom, mint az övé.

2022. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Matekmatekmatekmatek...

Mindenert. Nincs szuksegem az egyenletekre, fuggvenyekre, geometriara se. 20 eve megvagyok nelkule. Szamologep van, szazalekot szamolni tudok (akcios termekeknel jol jon), mas nem kell. Szerintem a bonyolultabb dolgokat csak olyanoknak kellene tanitani, akik kifejezetten real palyara keszulnek, vagy ha meg nem tudjak, de erdekli oket, akkor jarhassanak fakultaciora. Egyszeru embert nem kene ezzel kinozni. Felesleges es a mindennapi atlageletben haszontalan is.

2022. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Általánosban a matekot és a fizikát. (A második mérnöki diplomámat csinálom ép... :D )

Középiskolában a tesit, ahol abszolút a megalázás és a lehúzás ment, évekre megutáltam a mozgást; és a bioszt, amit nagyon rosszul tanítottak, mintha direkt arra ment volna a tanárnő, hogy megutáltassa magát.

2022. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

O igen, a tesit is. (6-os vagyok)

Koverkes lany volzam es kotelezo volt tornaruhat viselni. Nyilvan rajtam sz@rul allt. Aztan sorversenyeztetett a tanar, es persze hogy az a csapat vesztett ahova a kover lany kerult, csak hogy mindennek en legyek az oka, ha nem lett volna eleg a megalaztatas. Vagy ha tetszett valamelyik osztalytarsam (mert ilyen is volt), akkor meg cikibb volt a dolog, es a menstruacios kartyat havonta csak egyszer lehetett kijatszani.

De a matekot akkor is jobban utaltam. Aztan tesi, kemia, fizika.

Magyarnal a kolto eletet megtanulni baromsag. A korszakban kellene tudni elhelyezni oket, de ez sem megy a gyerkocokbek. Az senkit nem erdekel, hogy hivtak a szuleit es hol jart iskolaba. (Magyar szakos diplomam van)

2022. márc. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Töri. Logikátlanul volt felépítve és rohadtul inkorrekt volt a gusztustalan röpdogákkal az egész. Nem értettem semmit, hogy időben és földrajzilag mi történt, egyszerűen nem állt össze a kép, mert "epizódokat" néztünk és minden lógott a levegőben. Meg általában évszámokra és nevekre mentek rá meg ilyen hülyeségekre, amiknek semmi értelme.


Az irodalmat ennek ellenére kifejezetten szerettem, de inkább a reál tárgyak tetszettek.

2022. márc. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Matek, fizika, tesi.

Nekem ez a 3 tantárgy, ami kiveri néha a biztosítékot még nálam is.:D

A matek nekem nagyin száraz anyag számokkal és egyenletekkel, de mivel az ált. iskolábóp nem voltak meg az alapok, nem is ment annyira.

A fizika dettó, mint a matek, csak ebből tényleg nem tudok semmit.

A tesit pedig rühellem, ahogy van. Nem is a mozgás miatt, hogy akkor futni kellett 2 kört, hanem inkább a tanárok és a gyerekek (bár gimnáziumban kaptam egy tök jó tanárt, de így se kedveltem meg a tesit), a magas elvárások és a heti 5 tesióra (nálunk a gimnáziumban a heti +2 órát egyszerűen csak letudták a 8-9. óraban (jóó, azért el is engedtek sokkal előbb), tehát én általában ott szenvedtem a sötét folyosón a kondiban) miatt.

2022. márc. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!