Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvos - jogász szeretnék...

Állatorvos - jogász szeretnék lenni, a jogi egyetemen tudok specializálódni az állatok jogai felé, vagy mindenképpen kell humán jogot is tanulnom?

Figyelt kérdés
Az állatorvosi egyetem az oké, biológis-kémia faktot tanulok. Utána szeretném elvégezni a jogi egyetemet, de ha általános jogot tanulhatok csak, akkor valami más megoldást kell keresnem.
2010. szept. 12. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs általános jog és különös jog:D csak egy szak van, azt kell elvégezni. Agrárjogot egy félévig tanulsz, max ha indítanak ilyen szemináriumot, akkor felveszed.

Amúgy az állatok jogilag dolognak minősülnek, nincsenek különösebb jogaik... Btk rendelkezik róluk, de ez a büntetőjog meglehetősen szűk területe,

2010. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvos-jogásznak még van értelme (műhibapereknél pl), de az állatorvos-jogásznak mégis mi?
2010. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ugyanaz, mint az embereknél. Az állatok jogaiért szeretnék küzdeni, az állatkínzásokat, bántalmazásokat, nem megfelelő tartási körülményekből adódó sérüléseket, maradandó károsodásokat és hasonlókat szeretném, ha a bíróságokon jobban bírálnák, nagyobb büntetést szabnának ki rájuk, és a vádlott nem úszná meg húszezer forint bírsággal azt, hogy megkínzott és megölt egy szerencsétlen állatot.

Tudtommal ilyen elég kevés van M.o.-n, a magyar állatvédelem és állatrendőrség a béka segge alatt van, szeretnék ezekben a dolgokban úttörő lenni.

2010. szept. 13. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ehhez a törvényhozásban kellene részt venned. Szerintem sincs megfelelően szabályozva és szankcionálva, de ez ellen nem nagyon lehet tenni.
2010. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Adott az, hogy egy állatkínzásért 2-6 évig terjedő szabadásvesztést lehet ítélni, de rendszeresen olvasom az ilyen témájú híreket, cikkeket, mindent, és mégsem hallottam volna, hogy valaki akár három évnél többet kapott volna akár egy komolyabb ügyért is. Ezért lehetne egy kicsit többet tenni.
2010. szept. 16. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!